Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milyonlarca vatandaşı sevindiren emekli maaşı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği emekli maaşı zammına ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, "Emeklilerimizin hak ettikleri refah düzeyine ulaşmaları için gayret göstereceğiz" dedi.

GİRİŞ 21.09.2023 20:33 GÜNCELLEME 21.09.2023 20:33
Bu Habere 300 Yorum Yapılmış

Son dakika emekli maaşı haberleri: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin New York kentinde Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Dr. Zahid Akman'ında bulunduğu toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milyonlarca vatandaşı sevindiren emekli maaşı açıklaması

"EMEKLİLERİMİZ HAK ETTİKLERİ REFAH DÜZEYİNE ULAŞACAK

Erdoğan, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği emekli maaşı artışına yönelik "Emeklilerimizin sıkıntılarını da biliyoruz. Hak ettikleri refah düzeyine ulaşmaları için gayret göstereceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milyonlarca vatandaşı sevindiren emekli maaşı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emekli maaşına ilişkin açıklaması şu şekilde:

"Biz ekonominin kronik problemlerini çözerken işçilerimizin, memurlarımızın yanı sıra emeklilerimizi de enflasyona ezdirmemek için çabalıyoruz. Bu konuda attığımız adımlar mevcut. Emeklilerimizin sıkıntılarını da biliyoruz. Toplumun tüm kesimlerine yönelik adımlar attığımız gibi onların da yaşam koşullarını iyileştirici adımlar atacağız. Uyguladığımız Orta Vadeli Programın başarıya ulaşmasıyla birlikte oluşacak refah artışında toplumun tüm kesimleri gibi tabii ki emeklilerimiz de payını alacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emeklilerimizin hak ettikleri refah düzeyine ulaşmaları için gayret göstereceğiz."

'2024'E EMEKLİ MAAŞI KONUSUNDA KARAR VERMİŞ OLARAK GİRERİZ'

"Emekli maaşı konusu fazla uzamaz. Yani en kısa zamanda. İlgili bakanım zaten çalışmalarını sürdürüyor. Dönüşte zaten bir araya gelip, 'Ne durumdasın, ne yaptın, ne yapıyorsun?' kendisinden bunun bilgilerini de alacağız. Ama 2024'e inşallah bunun kararlarını vermiş olarak gireriz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milyonlarca vatandaşı sevindiren emekli maaşı açıklaması

'ENFLASYONLA İLGİLİ OLUMLU GELİŞMELERİ YILIN İLK ÇEYREĞİNDE GÖRMEYE BAŞLARIZ'

"Enflasyonla ilgili olumlu gelişmeler öyle zannediyorum ki önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde bunu görmeye başlarız.

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde neticesini almaya inşallah başlarız. Şu anda hayırlı işaretler var. Gerek Hazine ve Maliye Bakanım Mehmet Şimşek gerek Hazine'deki arkadaşlar gerekse Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, onlar bu noktada önümüzdeki yılın ilk çeyreği itibariyle olumlu neticeleri almaya başlayacağımızı söylüyorlar.

Biz de onlara güveniyoruz, inanıyoruz. Programa yabancıların bakışı da olumlu."

KAYNAK: AA
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 300
 • osman 8 ay önce Şikayet Et
  Millet vekili mağdur olsa proplem hesapsız,kitapsız çözülür ama emeklinin yenilen hakkı,mağduriyeti çözülmez ancak masal anlatılır.
  Cevapla
 • Ertuğrul 8 ay önce Şikayet Et
  Çalışan işçiye memura o kadar fazla verdiler ocakta en düşük memur maaşı 32 bin 40'50,60 şı geçenlerde var piyasa ya buna göre zam gelecek en düşük emekli memur maaşı asgari ücretin iki bin altında hükümet aradaki farkı nasıl kapatacak seyanen 8077 TL'yi emekli memur a verilmeli oransal zamı sonra yapmalı yoksa yüzdelik zamın bir faydası olmayacaktır
  Cevapla
 • Ayşe 8 ay önce Şikayet Et
  Eylül ayında mi artacak...
  Cevapla
 • yorgun 8 ay önce Şikayet Et
  bekleyip göreceğiz
  Cevapla
 • Dost 8 ay önce Şikayet Et
  Çıraklık mağdurlari acil çözüm bekliyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle