Elazığ’da çiftçiler 40 bin lira maaşa çoban bulunmuyor

Elazığ İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Sezer, çoban sıkıntısı çok çektiklerini, aylık 40 bin lira maaşa bile çoban bulamadıklarını söyledi.

Elazığ’da çiftçiler 40 bin lira maaşa çoban bulunmuyor
Elazığ’da çiftçiler 40 bin lira maaşa çoban bulunmuyor
GİRİŞ 19.09.2023 00:48 GÜNCELLEME 19.09.2023 00:48
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Çoban bulunamadığı için yurt genelinde çoban maaşları artmasına rağmen yine de birçok yerde çoban sorunu sürüyor.

"EVLENMEK İSTESE ÇOBAN DİYE KİMSE KIZ VERMİYOR"

Son yılların en fazla kazandıran meslekleri arasında yer alan çobanlık mesleği dolgun maaşa rağmen çok fazla ilgi görmüyor. Elazığ İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Sezer yaptığı açıklamada, "Çoban sıkıntısı çok çekiyoruz ve bulamıyoruz. Aylık 40 bin lira maaş veren de var ama bulamıyoruz. Kimse bu işi yapmak istemiyor yapan da bırakıyor. Onlar da haklı bekarsa evlenmek istese çoban diye kimse kız vermiyor" dedi.

KAYNAK: İHA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 24
 • malatya balabanlı 8 ay önce Şikayet Et
  Yalan yanlış söylemeyin kim 40 bin veriyor yok öyle şey yirmi civarında maaşlar . Yarın 60 70 dersiniz .
  Cevapla
 • hukum 8 ay önce Şikayet Et
  peygamberlerin mesleği tercih edilmiyor sa iyi bir durum da değiliz.....yazık en şerefli meslek normal de .....bu kadar hile ve desise den uzaklaşmak ne büyük bir firsat
  Cevapla
 • Ahmet Şeker 8 ay önce Şikayet Et
  Ben gelirim
  Cevapla
 • Nuri er 8 ay önce Şikayet Et
  Afganlıları bu devlete yük olarak kabul eden kafatasçılar hadi çobanlığı yapın da devletimize milletimize faydanız olsun boş boş bağırmayın bir işe yarayın. Siz boş kışkırtıcılık yaparsınız bu hayvanların afganlılar Güder.
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  valla insanla uğraşcağına hayvanla uğraş artık zaman böyle tam benlik iş valla
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle