AK Parti’den emekli maaşlarına ilişkin açıklama

AK Parti TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler, “Bütçe dengesini bozmadan, ciddi nitelikli bir çalışma yapılıyor. Ekim veya kasım ayı içeresinde tamamlanıp Meclise intikal ederse biz de bu konuda hızlı bir çalışmayı ortaya koyacağız" dedi.

GİRİŞ 14.09.2023 14:31 GÜNCELLEME 14.09.2023 14:32
Bu Habere 217 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın emekli maaşı düzenlemesi için çalışmaları sürüyor. Çalışmalara ilişkin AK Parti’den bir açıklama geldi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bu konuda bir talimat verdiğini hatırlatan AK Parti TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler, “Bu iki bakanlığın bürokrasisi çalışmalarını yürütüyor. 6 Şubat depremiyle beraber merkezi bütçeden AFAD Başkanlığımıza ve Çevre Şehircilik  Bakanlığımıza aktarılan 765 milyar TL civarında bir bütçe vardı. Meclis kapanmadan önce ek bütçeyi çıkarmıştık; 1 trilyon 119 milyar TL. Yine borçlanma limitlerini artırmıştık. Bütçenin dengesini bozmadan; nasıl bir miktar ortaya çıkabilir, şu anda çalışma devam ediyor.” dedi.

Abdullah Güler

Çalışmalar netleşmeden bir tarih ya da rakam vermenin şu an mümkün olmadığını söyleyen Güler, şunları söyledi:

“Bütçe dengesini bozmadan, bu imkanları nasıl sağlayabiliriz, ciddi nitelikli bir çalışma yapılıyor. Ekim veya kasım ayı içeresinde tamamlanıp Meclise intikal ederse biz de bu konuda hızlı bir çalışmayı ortaya koyacağız. Hazine ve Maliye ile Çalışma Bakanlığımız bu konuda büyük bir gayret gösteriyor.”

Emeklilik sistemi değişiyor! Tarih ve detaylar ortaya çıktıEmeklilik sistemi değişiyor! Tarih ve detaylar ortaya çıktı

İLK YASAL DÜZENLEME DEPREME İLİŞKİN OLACAK

AK Parti TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler, partisinin Meclis çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Meclis açıldıktan sonra ilk ele alacakları yasal düzenlemelerden birinin depremle ilgili çalışmalar olacağını söyleyen Güler, İstanbul’un 39 ilçesindeki 962 mahallede zemin etüdü çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Yasal düzenleme açısından çok hızlı ve nitelikli bir çalışmanın ortaya konulabilmesi için bakanlığımızın bürokrasisi çalışıyor. Görevlendirdiğimiz milletvekili arkadaşlarımız da onlarla birlikte bu çalışmayı yürütüyorlar. Meclisin açılmasıyla beraber gündeme gelecek. Muhalefetle de paylaşmak suretiyle ve belki de Meclisimizin ilk çalışması bu kanun kapsamında olacaktır.” diye konuştu.

KAYNAK: DHA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 217
 • EYT ABO Ömer 2 ay önce Şikayet Et
  Bukadar çalışma 8077 TL yi vermemek için mi çalışın bizimde bir çalışmamız var ama bizimki mart ayı gibi netleşir (:
  Cevapla
 • Hüseyim 2 ay önce Şikayet Et
  Bu ülkede sadece memurlar yasamiyor.
  Cevapla
 • E ogretmen 2 ay önce Şikayet Et
  Cok zeki olduğunuzu düşünüyorsunuz yok ekimde ikramiye yok seyyanen zam yok yüzdelik zam emeklilere dalga geçip eğlenmeyi bırakın mertçe çıkın deyin biz emeklilre zam filan yapmayacağız başınızın çaresine bakın bizden ümidinizi kesin deyin dalga geçmeyin insanlarla
  Cevapla
 • ali 2 ay önce Şikayet Et
  yaıklar olsun size
  Cevapla
 • Konyalı 2 ay önce Şikayet Et
  Tüm emeklilere acele en az 4.000 tl seyyanen zam verip ondan sonra yılbaşı zammı ve dengesizliklere yönelik çalışma yapılmalı.
  Cevapla
 • Gakgo 2 ay önce Şikayet Et
  Niye 8077 TL.degil konyali.Komplex oluştu vizlerde yazık.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle