Balıkçılar yeni sezona "vira bismillah" diyecek

Denizlerde av yasağının sona ereceği 1 Eylül'ü bekleyen balıkçılar teknelerini ve ağlarını onararak hazırlıklarını tamamladı.

Balıkçılar yeni sezona "vira bismillah" diyecek
Balıkçılar yeni sezona "vira bismillah" diyecek
GİRİŞ 30.08.2023 13:58 GÜNCELLEME 30.08.2023 13:58

İstanbul'da faaliyet gösteren balıkçılar, denizlerde av yasağının sona ereceği 1 Eylül öncesi teknelerini ve ağlarını onarıp yeni sezona hazırlandı.

Bu kapsamda teknelerini ve ağlarını onaran balıkçılar, iki gün sonra "vira bismillah" diyerek ağlarını denize bırakacak.

Balıkçı Kenan Balcı, eylül ayında denizde hamsi, palamut, istavrit ve sardalya olmak üzere dört çeşit balık tutulmasını öngördüklerini söyledi.

Sezonun açılmasının balık fiyatlarına güzel yansıyacağını ifade eden Balcı, "Bütün gemiler 'vira bismillah' diyerek balık tutmaya hücum ediyor. Balıkçılar ucuza ve çok satmaya meraklıdır. İnşallah bol bol satacağız ve fiyatlar da yarı yarıya düşecek. Pazarcılarımızdan, esnaflarımızdan, el arabasında satanlardan gemicilerimize kadar herkes hazır. Bütün hazırlıklarımız yapıldı. 1 Eylül'ü bekliyoruz" diye konuştu.

Balcı, vatandaşlara günlük tüketebilecekleri kadar balık almalarını da tavsiye etti.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.