Türkiye ve Suudi Arabistan arasında ekonomik işbirliği

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye ile Suudi Arabistan'ın ilerleyen günlerde ihracat ve sektörel ortaklıklara dair mutabakat imzalayacağını açıkladı.

GİRİŞ 28.08.2023 15:05 GÜNCELLEME 28.08.2023 16:54
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, konuya ilişkin olarak sosyal medya platformundan paylaşımda bulundu.

El-Harif ve heyetiyle bakanlıkta bir araya geldiklerini bildiren Bolat, şu değerlendirmede bulundu:

"Suudi Arabistan ve Türkiye arasındaki karşılıklı ticareti ve özellikle imalat sektöründe karşılıklı yatırımlarımızı artırmak üzere güçlü bir plan hayata geçireceğiz. Bu kapsamda özellikle ihracat stratejilerimiz ve sektörel ortaklıklar alanında işbirliğine yönelik bir mutabakat zaptını da önümüzdeki günlerde imzalayacağız."

Türkiye ve Suudi Arabistan arasında ekonomik işbirliği

Bolat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen ay gerçekleştirdiği Cidde ziyaretinin ardından inşa edilecek bu işbirliğiyle, Suudi Arabistan Ulusal Sanayi ve Madencilik Stratejisi ve "Suudi 2030 Vizyonu" çerçevesinde Türk firmalarının Suudi Arabistan'daki projelerden daha fazla pay almaları hususunda ortak çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 3
 • ali 5 ay önce Şikayet Et
  Kaşıkcı kavgası ilişkileri bitirdide kim kazandı...
  Cevapla
 • CENİKLİ 52 5 ay önce Şikayet Et
  Hala Amerikanın Kucağından Kalkamıyorlar Onlar Kalkıyor İran Oturturuyor.. İran İsrail Abd Kanka.. Arada Kavgalı Gösterilmeye Kanmayın..
  Cevapla
 • Tuzla 5 ay önce Şikayet Et
  Istanbul akabe korfezi hicaz hizlidemiryolu hatti dogalgaz ve petrol boru hatlari yapilarak koridor olusturalim alacagimiz komisyon tum enerji ithalatimizi sifirlar bolge ekonomik sosyal olarakta turkiyeye baglanir
  Cevapla