Ticaret Bakanlığı ikinci el TOGG satışı için harekete geçti

Ticaret Bakanlığı, ikinci el TOGG satışına ilişkin inceleme başlattığını duyurdu. Açıklamada, "Markamızın itibarını zedeleyecek girişimlere göz yumulmayacaktır" ifadelerine yer verildi.

GİRİŞ 23.08.2023 10:48 GÜNCELLEME 23.08.2023 10:48
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

Ticaret Bakanlığı, Togg araçlarını ilan sitelerinde sıfırından daha yüksek fiyatlara satanlara ilişkin göz yumulmayacağını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Türkiye’nin vizyon projesi, yerli ve milli aracımız Togg ile ilgili olarak son zamanlarda ilan sitelerinde, Ticaret Bakanlığı’nın otomotiv sektörüne yönelik aldığı karar ve tedbirler ile kanunlara aykırı şekilde bazı ilanların olduğu ve bu konuda şikayetlerin bulunduğu tespit edilmiştir.

İkinci el araçlarla ilgili fahiş fiyat talep etme, ikinci el araç için sıfır fiyatının üstünde fiyat talep etme, sıfır araçta stokçuluk yapma, sıfır araç için elden ekstra para talep etme ya da aksesuar bahanesiyle fiyat arttırma oyunlarına karşı, Ticaret Bakanlığı olarak sıkı denetimlerimiz devam etmektedir. Bakanlığımızın bu çalışmaları neticesinde yasa dışı araç ilanlarında % 95 oranında azalma kaydedilmiş, stoklanmış yeni araçların birden ortaya çıktığı görülmüş ve yeni araçlar ile ikinci el araçların fiyatlarında ciddi düşüşler başladığı kaydedilmiştir. Ticaret ortamı ve şartları tam normale dönünceye kadar Ticaret Bakanlığı olarak piyasada denetimlerimiz ve sıkı takipler devam edecektir.

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 46
 • Serkan Köksal 9 ay önce Şikayet Et
  Daha sıfırını görmek nasıp olmadı ikinci el nezaman çıktı ama bura Türkiye herşey olabilir
  Cevapla
 • Hakikat 9 ay önce Şikayet Et
  Bireysel al-sat için 3 adet sayısı geçici olarak yıllık 1 e indirilmeli.. ACİLLL
  Cevapla
 • ömer 9 ay önce Şikayet Et
  kesinlikle. yada ikinci üçüncü satışta yüksek vergi alınmalı
  Cevapla
 • Turgay 9 ay önce Şikayet Et
  Dün 37 adet togg ilanı vardı 1500-1600 arası fiyat vardı bugün 2 adete düşmüş bu araçları alıp fırsata çeviren namussuzlara devlet engel olamıyor yazıklar olsun satılamaz diye süre bırak satamasın ama nerde onu yapacak yürekli devlet
  Cevapla
 • BEST 9 ay önce Şikayet Et
  Ne yazikki o fiyatlar oylesine belirlenmis,arasaniz belkide 3 milyon isteyecekler
  Cevapla
 • By çiftçi 9 ay önce Şikayet Et
  Ah bu bizim devlet. Şartı baştan değil sondan koyar işi baştan değil sondan yapar. Ne zaman kafası çalışan adamlar gelip de yönetecek bu ülkeyi Allah'ım.
  Cevapla
 • maremer 9 ay önce Şikayet Et
  devlet niyet mi okuyacak? devlet böyle işler sorun çıkar çözüm bulunur. sorun çıkma olasılığı milyon belki milyarlacadır.
  Cevapla
 • almanyalı 9 ay önce Şikayet Et
  ülke çakallar ile dolmuş, milletin dini ümani para olmuş
  Cevapla
 • Cesur ADAM 9 ay önce Şikayet Et
  HERKES MİLLİ ARABAMIZI ALMAK İSTİYOR inanın chp hada hdp liler bile, sifiri 1 500 000 ise adama parayı basıyorlar 2-3 milyon verenler oluyor. arz talep meselesi, en kısa sürede 2 fabrikayıda kurun hata o fabrikayı bir markaya balamayın araba üretmek iteyen o fabrikada kenti tasarımını üretsin 100 tane üretirse fiyatı bu 1000 tane bu 10,000 bu deyin inanın her holdink arabasını üretir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle