Motorine bu gece zam geliyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Motorinin litre fiyatına bu gece yarısı 87 kuruş zam bekleniyor.

GİRİŞ 05.07.2023 09:24 GÜNCELLEME 05.07.2023 11:00
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

MOTORİNE ZAM GELİYOR

5 Temmuz 2023 tarihinde benzin grubunda bir fiyat değişikliği bulunmuyor.

Motorine ise gece yarısı itibarıyla 87 kuruş zam bekleniyor.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre;

İstanbul'da motorin litre fiyatı 23,96 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 26,19 liradan satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor

KAYNAK: NTV
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 73
 • Fenasi 7 ay önce Şikayet Et
  Koyun gibi yaşamaya devammm
  Cevapla
 • Ferhat 7 ay önce Şikayet Et
  Brent petroldeki dalgalanma değildedövizdeki dalgalanma desek yani neden milleti uyutmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum petrol fiyatları sürekli düşüyor
  Cevapla
 • Adil Vatandaş 7 ay önce Şikayet Et
  Hangi gece zam gelmiyorsa onu yazın daha kolay takip ederiz..
  Cevapla
 • Mülayim 7 ay önce Şikayet Et
  Ben hep 50 liralık alıyorum....
  Cevapla
 • Mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  Varlık içinde yokluk çekiyoruz. 1990 yıllarında eski Adalet bakanı Oltan Sungurlu'nun kardeşi olan TPAO genel müdürü jeoloji mühendisi Ozan Sungurlu trafik kazası süsü verilmiş bir kazada öldü. Bu değerli mühendisimiz Şırnak ve Siirt bölgesindeki petrol rezervlerinin farkına varmıştı. Basra körfezi neyse o bölgenin kayalık dağları da aynısıdır. Halen dahi TPAO'da sıkıntılı tipler var.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle