Yeni batarya hamlesi: Maliyeti yarıya düşürecek

Dünyanın önde gelen otomotiv markalarından biri olan Toyota, katı hal akü buluşunun maliyeti ve boyutu yarı yarıya indireceğini iddia etti.

Yeni batarya hamlesi: Maliyeti yarıya düşürecek
Yeni batarya hamlesi: Maliyeti yarıya düşürecek
GİRİŞ 04.07.2023 08:48 GÜNCELLEME 04.07.2023 08:48
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Dünya otomotiv devi Toyota, katı hal batarya teknolojisinde gerçekleştirdiği atılımın ardından elektrikli araçlarının bataryalarının boyut, maliyet ve ağırlığını yarıya indirmeyi hedeflediğini açıkladı.

Japon otomobil üreticisinin üst düzey akü uzmanı salı günü yaptığı açıklamada, akü malzemelerinin üretim sürecinin basitleştirilmesinin uzun zamandır beklenen yeni nesil teknolojinin maliyetini düşüreceğini söyledi.

 Toyota karbon nötrlüğü araştırma ve geliştirme merkezi başkanı Keiji Kaita, "Hem sıvı hem de katı hal akülerimiz için, mevcut akülerin çok büyük, ağır ve pahalı olduğu durumu büyük ölçüde değiştirmeyi hedefliyoruz. Potansiyel açısından, tüm bu faktörleri yarıya indirmeyi hedefleyeceğiz." diye konuştu.

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 1
  • Mizah 9 ay önce Şikayet Et
    Devrim olur. Adamlar beton döküp ağlamıyor çalışıyor.
    Cevapla