Fiyatların ayarını kaçırdılar: Okul fiyatları uçtu 1 milyon TL'ye koşuyor

Eğitim kalitesi ile reklam yapan yabancı okullar, "Uyanık Tüccarlık" anlayışına kaydı. Robert Koleji, Amerikan, İtalyan, Alman ve Fransız liselerinin yeni dönem ücretleri yok artık dedirtti.

GİRİŞ 10.06.2023 15:39 GÜNCELLEME 18.06.2023 09:11
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) sonuçları 26 Haziran'da açıklanacak ve milyonlarca öğrenci için tercih süreci başlayacak. Süreç için geri sayım başlarken liseler kayıt takvimini ve fiyatlarını açıklamaya başladı. Ancak bazı okulların eğitimi unutarak sergilediği fiyat politikası pes dedirtti. 

YATILI OKUMAK 677.500 TL

Bu okullar arasında Özel Amerikan Robert Lisesi ücrette yine rekor kırdı.
Okulun eğitim ücreti peşin 446 bin TL iken bu rakam taksitli olunca 479 bin TL'ye çıkıyor. Yatılı okumak isteyen bir öğrenci için istenen para ise 631 bin TL'den başlayıp 677,500 TL'yi buluyor.

FRANSIZLAR DA YÜKSEK

En pahalı yabancı liselerde ikinci sırayı ise Üsküdar Amerikan aldı. Okul, hazırlık sınıfı ücretini peşin 422 bin 256, taksitli 430 bin 932 lira olarak duyurdu.

Fransız liseleri de fiyatlarıyla öne çıktı. Yeni öğrenciler için taksitli okul ücretleri Fransızca eğitim veren okullarda 355 bin ila 380 bin lira aralığında değişiyor.

Amerikan Robert: 446 bin TL
Üsküdar Amerikan: 442 bin TL
Alman Lisesi: 239 bin TL
Sainte-Joseph: 361 bin TL
Galileo Galilei Lisesi: 175 bin TL
Özel İzmir Amerikan: 316 bin TL
Özel Tarsus Amerikan: 301 bin TL

KAYNAK: TAKVİM
Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 40
 • Mete 3 ay önce Şikayet Et
  O okuldan mezun olan emekli olduğunda o kadar para alabilecek mi yada okula verdiğini on yılda kazanabilecek mi. Demek ki okullarda verilen eğitimden çok ticari sır.
  Cevapla
 • Mehmet öztürk 3 ay önce Şikayet Et
  ??? Kim bunlar?
  Cevapla
 • Misafir 35 3 ay önce Şikayet Et
  Merak etmeyin kimse çocuğunu göndermiyor. Oraya gidenler gayri müslümlerin çocukları. Siz gitseniz sizin çocuğunuzu zaten almazlar
  Cevapla
 • aydin 3 ay önce Şikayet Et
  benim anlamadigim, önceden ne dersane vardi, nede bu kadar cok özel okul, ben hatirliyorum pi sayisini ilkokulda ögretmislerdi, simdi liseli genclere dünyada kac kita var desen, türkiyenin yüzölcümünü sorsan, bilmem kac kisi dogru cevap verir. parasi olanda emperyalistlerin bu okullarina cocuklarini gönderiyor. biryerlerde islerin dogru gitmedigini düsünelim
  Cevapla
 • Mehmet İÇGÜLEÇ 3 ay önce Şikayet Et
  Devlet özel okullara çocuğunu gönderenlere ücret yardımı yapmamalı bence. Devlet okullarına yönlendirmeli.
  Cevapla
 • Mustafa37 3 ay önce Şikayet Et
  yok ki zaten
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle