Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan asgari ücret açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Asgari ücret müzakereleri başlayacak. Yaşanan ekonomik gelişmeler değerlendirilecek ve uzlaşmayla sonuçlandırılacak." açıklamasını yaptı.

GİRİŞ 10.06.2023 15:02 GÜNCELLEME 10.06.2023 15:46
Bu Habere 81 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, asgari ücrete ilişkin, "Komisyon toplanacak biliyorsunuz tek taraflı bir müzakere değil. İşçi tarafı var işveren tarafı var ve kamu tarafı var. Bu müzakereler başlayacak mutlaka yaşanan bir takım gelişmeler, enflasyon başta olmak üzere değerlendirilecek. Bir uzlaşma ile sonuç çıkacak. Bu müzakereleri bekleyelim, şimdiden tartışmanın anlamı yok. Bu müzakerelerin sonucunu şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti'nin kurulduğu günden beri felsefesi şu olmuştur; çalışanları, geniş kesimleri enflasyona ezdirmemek ve onların yanında olmak. Cumhurbaşkanımız bu temel bir ilkesidir, yeni bir hadise değildir." açıklamasını yaptı. 

KAYNAK: DHA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan
YORUMLAR 81
 • Özkan 3 ay önce Şikayet Et
  Ben bir PTT çalışanı olarak şirket elemanı yani memura verilen 22 bin çok adamlar elini sıcak sudan soğuk suya vurmuyor bütün işi tasaronlar yapıyor hem de 11 bin TL'ye PTT tasaron şirketlere çalışıyor 15 den fazla şirket var ptt de yazık günah
  Cevapla
 • Musluman 3 ay önce Şikayet Et
  Çok dogru
  Cevapla
 • Ziyaretçi 3 ay önce Şikayet Et
  Memura yapılan zamla aynı olmalı asgari ücretli 18 bin tl olmalı
  Cevapla
 • Ziyaretçi 3 ay önce Şikayet Et
  Memura yapılan zamla aynı olmali sayın bakanım
  Cevapla
 • Cumali 3 ay önce Şikayet Et
  Ne gereği var şimdi zam falan , tüm esnaflar etiket değiştirecek masraf olacak gene
  Cevapla
 • Murat 3 ay önce Şikayet Et
  Belliki iş verensin zaten değiştiren değiştirdi insanları 3 kuruş paraya çalıştırmak için atmadığınız takla kalmadı bu dünyanın birde ahireti var burda vermediğiniz hesabı meral etmeyin orada verecekseniz kısa çöp Bile uzun çöpten hesabını soracak.dünya malına hevese devam edin.
  Cevapla
 • vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  devletten kamu calışanına kepceyle asgariye cay kaşıgıyla bu devirde memur olmak varmış
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle