Mehmet Şimşek'ten yeni açıklama: "Sabır ve zamana ihtiyaç var" dedi vatandaşı uyardı

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, ekonomideki sorunların giderilmesi için zaman ve sabra ihtiyaç olduğunu söyledi. Şimşek, ekonomi politikaları hakkında, "Benden duymadığınız haberlere inanmayın" dedi.

GİRİŞ 07.06.2023 19:31 GÜNCELLEME 08.06.2023 10:18
Bu Habere 268 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sabır ve zamana ihtiyacımız var" dedi. 

Şimşek, "Hükümetimizin üstesinden gelemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Plan ve program dahilinde, belirlediğimiz ilkeler çerçevesinde emin adımlarla çıktığımız bu yolda hedeflerimize inşallah herkesin desteğini alarak ulaşacağı" ifadelerini kullandı.

"BENDEN DUYMADIĞINIZ HİÇBİR HABERE İNANMAYIN"

Vatandaşa bir çağrıda bulunan Şimşek, "Bu çerçevede sevgili vatandaşlarımızdan özellikle bir istirhamım var; uygulama ve politikalarımıza ilişkin lütfen benden duymadığınız hiçbir habere ve dolaşıma sokulan hiçbir dedikoduya itibar etmeyiniz" dedi.

"ACİL ÖNCELİĞİMİZ GÜVENİLİR BİR PROGRAM TASARLAMAK"

Bakan Şimşek, bu paylaşım öncesinde Twitter hesabından İngilizce bir paylaşım yaptı.

Beş yıllık aranın ardından Hazine ve Maliye Bakanı olarak yemin etme onurunu ve ayrıcalığını yaşadığını bildiren Şimşek, bu sıfatla halka hizmet etme sorumluluğunu, kendisine tevdi ettiğinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a müteşekkir olduğunu vurguladı.

Şimşek, daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye'yi oluşturmak için yol gösterici ilkelerin şeffaflık, istikrarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacağının altını çizerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Yerel ve küresel zorluklar arasında yol alırken, öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü teyit ediyoruz. Kısa yollar veya hızlı düzeltmeler olmasa da, deneyimimizin, bilgimizin ve özverimizin önümüzdeki potansiyel engellerin üstesinden gelmemize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamaktır."

 
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 268
 • hıghlander 3 ay önce Şikayet Et
  Senin zamanında ay sonu ucu ucuna zor geliyordu.Tayyip beyin son uygulamaları sayesinde,biraz daha cebimiz rahatladı,üç beş kuruş kalır oldu cüzdanda.Küresel ekonomi üç kağıdı yapılmasa daha da iyi olacaktı.Filhakika sayın bakan,bir vatandaş olarak,şahsen benim gözlerim,hayatımda hiç kimseye olmadığı kadar,pür dikkat üzerinizde bilesiniz,anladınız sanırım..kolay gelsin!
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Erbakan Hocanın havuz sistemini uygulayın, Ekonomi nasıl düzelir izleyin.
  Cevapla
 • Mrt 3 ay önce Şikayet Et
  Duyduk. Çay'a %43 zam gelmiş.
  Cevapla
 • Ethem Erpolat 3 ay önce Şikayet Et
  Herseye taban fiyat konulsun
  Cevapla
 • ÇAKIR 3 ay önce Şikayet Et
  eğer o faizleri yükseltirsen yatacak yerin yoktur derim mehmet efendi
  Cevapla
 • AKİF 3 ay önce Şikayet Et
  Faiz zaten yüksek merkez bankası faiz oranlarını hangi banka uyguluyor
  Cevapla
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  sana soracaktı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle