Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün'den ilk mesaj

Savunma Sanayii Başkanlığına (SSB) atanan Prof. Dr. Haluk Görgün bugün görevi devraldı. Görgün "“Bizi biz yapan azmimizle, duruşumuzla ve inancımızla tam bağımsız savunma sanayi için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız." dedi.

GİRİŞ 07.06.2023 16:29 GÜNCELLEME 07.06.2023 17:04
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Savunma Sanayii Başkanlığına (SSB) atanan Prof. Dr. Haluk Görgün bugün görevi devraldı. Görgün "Bizi biz yapan azmimizle, duruşumuzla ve inancımızla tam bağımsız savunma sanayi için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığına (SSB) atanan Prof. Dr. Haluk Görgün, düzenlenen törenle görevini Prof. Dr. İsmail Demir’den devraldı. Prof. Dr. Görgün, savunma sanayi ekosistemini geliştirmeye devam edeceklerini söyleyerek, “Bizi biz yapan azmimizle, duruşumuzla ve inancımızla tam bağımsız savunma sanayi için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız. Her zaman yanında olduğumuz güvenlik güçlerimize ve vatanımıza hizmet etmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Savunma Sanayii Başkanlığına atanan Prof. Dr. Haluk Görgün, düzenlenen törenle yeni görevini Demir’den devraldı. Törende Prof. Dr. Görgün ile Prof. Dr. Demir, günün anısına taktıkları kravatları birbirine hediye etti. Törendeki konuşmasına “Bugün burada bizimle olan bağımsız ve milli savunma sanayimizin tüm neferlerini sevgi ve saygıyla selamlıyorum” ifadeleriyle başlayan Prof. Dr. Görgün, şu açıklamayı yaptı:

“Ülkemizin göz bebeği ASELSAN’daki görevimin ardından, çok daha büyük bir sorumluluk ve azim gerektiren Savunma Sanayii Başkanlığı görevine atanmış olmam nedeniyle şahsıma gösterdiği güven için Sayın Cumhurbaşkanımıza en derin şükranlarımı arz ediyorum. Ülkemiz adına durmadan çalışmaya devam edeceğimiz için zat-ı devletlerine en derin şükranlarımı sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle bana verilen bu emanetin ne kadar büyük bir sorumluluk olduğunun farkındayız. Dokuz yıllık görev süresi boyunca Türk savunma sanayine tarihe geçecek başarılar kazandıran Başkanımız Prof. Dr. İsmail Demir’e şükranlarımı sunuyorum.

Kendisiyle birlikte uzun bir süre çalışmış olmak, en kritik projelerde en zorlu zamanlarda omuz omuza vererek mücadele etmek şahsım adına büyük bir kazanımdır. Bizler ülkemize hizmet yolunda birer emanetçiyiz. Bize verilen emanet hayatidir. Emanetimiz milletimizin bekası, refahı, çocuklarımızın geleceği ve güvenliğidir. Sorumluluk büyük, önümüz aydınlık, inancımız tamdır. Milli teknoloji hamlesi hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, milletimize layık olmaya çalışacağız. Bu vatanın evlatlarının akıl ve alın teriyle ortaya konulan başarıları koruyacak, hep daha iyisini hedefleyeceğiz.

Bizler savunma sanayinin artık ülkelerin kaderini tayin eden bir noktada olduğunu çok iyi biliyoruz. Vatan aşkıyla kenetlenmiş savunma sanayii ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Son yıllarda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde çağ atlayan savunma sanayimizin başarılarını, dost ve müttefik ülkelerle birlikte omuz omuza vererek ortak fayda çerçevesinde dünyaya taşımaya devam edeceğiz. Dünyada hak ettiği noktaya ulaşan savunma sanayimiz, dostlarımızın da güvenliğine, refahına ve teknolojik gelişimlerine fayda sağlamaya devam edecek. Savunma sanayi ekosistemimizi büyütmeyi ve geliştirmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Atacağımız adımların tümünde ‘önce Türkiye, önce millet’ diyeceğiz. Müttefiklik ruhuyla; dosta güven, düşmana korku sunan bir anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türk mühendisliğinin ortaya koyduğu, dünyanın en iyisi olan sistemlerle bayrağımızı farklı coğrafyalarda dalgalandırmaya devam edeceğiz. Biz her zaman şuna inandık. Liderlik etmek önemlidir; ama bir takım olabilmek, bir aile olabilmek çok daha mühimdir. Savunma sanayimiz artık çok büyük bir aile… Vakıf şirketlerimizden KOBİ’lere, akademiden devlet kurumlarına kadar yüzlerce paydaşımız, on binlerce insanımız milli teknolojiler yolunda gece gündüz demeden çalışıyor. Bizim buradaki görevimiz; yol açmak, destek olmak, rehber olmak, birlik olmaktır. Türk mühendisliğinin inandığı ve desteklendiği zaman

Bizi biz yapan azmimizle, duruşumuzla ve inancımızla, tam bağımsız savunma sanayi için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız. Cumhurbaşkanımızın bize çizdiği bağımsızlık ve millilik yolunu her zaman takip etmeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’a savunma sanayine verdiği önem, destek ve bizlere çizdiği yerlilik ve millilik rotası için teşekkür ediyoruz. Allah onu; onun kararlı duruşunu, bağımsızlık vizyonunu başımızdan eksik etmesin. Güvenlik güçlerimize ve vatanımıza hizmet etmek için sabırsızlanıyoruz. Dün olduğu gibi bundan sonra da aynı inanç ve azimle güvenlik güçlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Emniyet güçlerimiz, Milli İstihbarat Teşkilatımız ve tüm paydaşlarımızla birlikte milletimizin bekası, güvenliği ve geleceği için var gücümüzle gece gündüz demeden çalışmayı sürdüreceğiz.”

Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi'nde İnternet Gazeteciliği - Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na katılan Öner, halen Haber7.com'da 'Haber Şefi' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 6
 • Trtr 5 ay önce Şikayet Et
  Boynuz kulağı geçermiş vizyon 'a değer katan yeniliktir , sürekli üstüne koyma , sürdürebilirlik , arkadaki bekleyenlenleri önünü açmak için sabırsızlaştıran işte bu inanç , daha iyisini yapmak
  Cevapla
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcınız olsun Kaan tb3 atak2 ve Kızılelma yı bekliyoruz ve nicelerini inşallah
  Cevapla
 • Dürüst 5 ay önce Şikayet Et
  Seçimin kazanılmasının baş aktörü olan İsmail DEMİR'in görevden alınıp daha iyi bir mevkiye getirilmemesinin mantıklı bir izahati olamaz.
  Cevapla
 • TR 54 - SAKARYA 5 ay önce Şikayet Et
  sayın Prof. Dr. İsmail Demir'in daha iyi bir mevkiye getirilmeyeceğini nerden uydurdunuz, sabretmesini bilen Dürüstlüğe de erişir, sayin Dürüst bey ? __ ihtimaller =>> S-400 Catsa F-35 olayi ? F-16 bağlantılı ? mesela_Amerika nin Takozu CAATSA yasası engelini aşabilme stratejisi ? Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kararına her-halükarda uymak boynumuzun borcudur !
  Cevapla
 • şanlı 5 ay önce Şikayet Et
  bu konuda seri üretim ve icratlarını görmek istiyoruz bakalım performansın nasıl olacak inşallah yürüyen projeleri bir an önce bitirsin görevin önemli ve bizim için değerli şaşırt bizi hayırlı olsun
  Cevapla
 • TR 54 - SAKARYA 5 ay önce Şikayet Et
  Number one ♥ Teknofest üniversitesi ismail Demir Ekolü ♥
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle