Dolardaki sert yükseliş sonrası ilk açıklama: Normal değil

Dolar, euro ve altın bu sabah güne sert bir yükselişle başladı. Dolar 23 TL'yi, Euro 24,50 TL'yi ve altının gramı 1450 TL'yi aştı.

GİRİŞ 07.06.2023 10:33 GÜNCELLEME 07.06.2023 12:43
Bu Habere 439 Yorum Yapılmış

Piyasalar sabaha hareketli başladı. Kur tarafındaki sert yükselişle beraber dolar 23,12'yi aşarken, euro 24,85 TL'ye kadar yükseldi.

Kur tarafındaki yükselişten destek alan gram altın/ TL yurtiçi piyasalarda 1451 TL'yi gördü.

"NORMAL DEĞİL"

Piyasalardaki sert yükseliş sonrası açıklama yapan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, kritik bir uyarıda bulundu. Memiş "Ekonomi yönetimi ve MB’dan açıklama veya müdahale gelmeden karar vermemeli. Normal bir fiyatlama yok!" dedi.

TOPLANTI ÖNE ALINABİLİR

Ekonomist Necmettin Batırel ise "Döviz kurları 22 Haziran'da Para Politikası Kurulu faiz arttırdıktan ve hedef belirledikten sonra dengeye kavuşacak. Belki olağanüstü kararla toplantı öne de alınabilir." yorumunda bulundu.

KAYNAK: HABER7
Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 439
 • Bahadır 8 ay önce Şikayet Et
  Merhaba arkadaşlar. Keşke emekli olarak ayda bin dolar karşılığı emekli maaşı alabilseydik. Yani bin dolar sabit maaş karşılığı. Diyelim ki birinci ay bin dolar karşılığı 21.000 TL aylık maaş. İkinci ay dolar düştüğünde 19.000 TL maaş almak. Asgari ücrette de aylık 500 dolar karşılığı maaş verseler. Tüm ülkenin işverenleri banka daki dövizlerini bozdurarak maaş ödemesi yaparlar.
  Cevapla
 • Beyaz atlı prens 8 ay önce Şikayet Et
  Polyanna.hayal ülkesinin prensesi
  Cevapla
 • Kral 8 ay önce Şikayet Et
  Asgari ücretli insan degilmi kendine 1000 ona 500 gavruk seni
  Cevapla
 • Sener saltık 8 ay önce Şikayet Et
  Tek care Faizleri 25/30 Arasinda Tutmak yoksa döviz yükselisi durmaz
  Cevapla
 • İhsan 8 ay önce Şikayet Et
  Hem faiz hem döviz ikisi birden yükselirse boşuna kürek çekmiş olunur anlamı kalmaz
  Cevapla
 • Omer 8 ay önce Şikayet Et
  O zaman Avrupadaki zenginler 1 milyon dolar bozdurup faize yatırdıklarında aylık 200 bin tl faiz alacaklar Buda bütün millete yüklenecek dolar yerine herkes altın ve gümüş alsa dolar kendiliğinden duser
  Cevapla
 • Efe 8 ay önce Şikayet Et
  Sabırla bekliycez inşallah güzel günler yakında
  Cevapla
 • Halil 8 ay önce Şikayet Et
  Elhamdülillah. Âlemlerin rabbi olan ALLAH'A hamdolsun.. ALLAH sabredenlerle beraberdir. Tüm ehli sünnet Vel cemaat e selam olsun.
  Cevapla
 • Burak 8 ay önce Şikayet Et
  Otur bekle kardeş, hatta otur dua et düşer dolar. Sonuçta onların doları varsa sizin Allah’ınız var :D
  Cevapla
 • Fikret sezer 8 ay önce Şikayet Et
  Kimileri dolar düşük olsun diyor turizm sezonu başlıyor dolar 5 lira olsa hotellerde iki kişi 5 gün kalsa 25000 TL sı turist 5000 dolar verip tatile gelmez hesaba göre asgari ücret 2000 dolar olur benzin mazot 5 lira olur hangi hayalle yaşıyorsunuz dolar düşerse ithalat patlar ihracat biter üretim biter işsizlik tavanın tavanı yapar.
  Cevapla
 • Tekin! 8 ay önce Şikayet Et
  Ülkene dolar sokarsan yani ihracat yaparsan dolar döviZ düşer nasıl bi mantık o?ve sonra dersinki kuveyt gibi,kuveyt dinarı getirin sizin paranız degersiz;)
  Cevapla
 • Sarikanaryalar 8 ay önce Şikayet Et
  Mantık dışı
  Cevapla
 • Kaan 8 ay önce Şikayet Et
  Amerika değil burası
  Cevapla
 • Ahmet 8 ay önce Şikayet Et
  Senin kafan güzel mi kardeşim
  Cevapla
 • Cenk 8 ay önce Şikayet Et
  Nasıl normal degil
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle