Samsun Şehir Hastanesi'nde geri sayım başladı

Samsun Şehir Hastanesi'nin kaba inşaatının yüzde 100'ü, genel inşaatın ise yüzde 70'e yakını tamamlandı.

GİRİŞ 04.06.2023 08:59 GÜNCELLEME 04.06.2023 14:11
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Bakanlık tarafından Samsun'da 2022 yılında tamamlanan sağlık yatırımları için, 31 milyon 19 bin TL kaynak kullanıldı. Devam eden sağlık yatırımların bitirilmesi ile birlikte toplam 1 milyar 365 milyon 336 bin TL yatırım yapılmış olacak. Bu yatırımların içerisinde yapımı devam eden Samsun Şehir Hastanesi, Tekkeköy Devlet Hastanesi, Bafra Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ve Alaçam-Yakakent Devlet Hastanesi gibi yatırımlar da bulunuyor.

SAMSUN ŞEHİR HASTANESİ'NDE SONA YAKLAŞILIYOR

Samsun Şehir Hastanesi'nin kaba inşaatının yüzde 100'ü, genel inşaatın ise yüzde 70'e yakını tamamlandı. Hastanenin ilk etapta 1180 yatak kapasitesiyle hizmet vermeye başlaması öngörülürken, kapasitenin 1500 yatağa kadar çıkartılması düşünülüyor. 1 milyar 69 milyon TL'ye sözleşme bedelli hastanede 20 bin kişiye hizmet verilmesi hedefleniyor.

Ayrıca Samsun'da 250 yataklı Tekkeköy Devlet Hastanesi'nin yüzde 67'si, Bafra Ağız ve Diş Hastanesi'nin yüzde 98'i, Ayvacık Toplum Sağlığı Merkezi'nin yüzde 23'ü, Alaçam-Yakakent Devlet Hastanesi'nin yüzde 9'u tamamlandı.

Bu dönemde tamamlanan sağlık yatırımları da Terme 1. Basamak Hizmet Binası, Havza 1. Basamak Hizmet Binası, Atakum 1. Basamak Hizmet Binası, Canik 15 üniteli ek poliklinik ve 20 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin yatırımları tamamlanmıştı. Bu yatırımların toplam bedeli ise 18 milyon 294 bin TL oldu.

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 22
 • Atakumlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Atakuma devlet hastanesi en kısa sürede yapılmalı Acil ihtiyaç var
  Cevapla
 • Özgür 1 yıl önce Şikayet Et
  Samsun'a Şehir Hastanesi şart mı bilmem ama Atakum'a çok acil tam kapsamlı bir Devlet Hastanesi yapılması lazım.
  Cevapla
 • Tekin MEMİŞOĞLU 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynen hem de en acil tarafından. Burda insanlar özel hastanelere muhtaç ediliyor bir muayene için 1000₺ ücretler isteniyor
  Cevapla
 • Samsunlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah hükümetimden razı olsun. Bu millet için herşeyin en iyisini yapmaya çalışıyor. Fakat emin olun daha iyisini yapsakta içerisinde merhamet sahibi , sağlık personeli yoksa hiç bir işe yaramayacak. Samsunda Suratlar asık geleni bir düşman gibi gören sağlık personelleri var. Onları rabbime havale ediyorum. Rabbim Aldığınız herbir kuruşun hesabımı iki dünya sizlere soracaktır inşallah .
  Cevapla
 • Erkan 1 yıl önce Şikayet Et
  Özkam Bilader ne demek istediğini bir anlasak.Simdi insanlarda sana sorar keşke bundan öncekilerden yapmak zorunda olduklarını bilselerdi keşke çalmadan çarpmadan birseyler verselerdi.Yatirimlara bak sonra yaz bu bir devrimdir ama sen onu yapmak zorunda bunu yapmak zorunda dersin yatırımın üstünü örtermiş bu böyledir.
  Cevapla
 • Özkan. 1 yıl önce Şikayet Et
  Halk bide hükumet için yapıyor ama çalıyor demese artık yapmak zorunda dese olmaz mı yani
  Cevapla
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  Bırak oralı olarak biz düşünelim hasta yanımızda bundan güz el n olur sen samsun biliyormusun hayır ilk önce oraları gör coğrafya yapısını öğren ondan sonra konuş iyi yapılan icraatları karalamak için başka yer kalmadı demulasim rahat herkesin rahat gele bileceği çevre yoluna yakın canik belediyesinin hemen üstünde bir yer birde şehir tarafından hastane çok güzel görünüyor kimse sormad
  Cevapla
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  Be N samsunlu olarak orayı iyi bilirim çok güzel bir yer şehire çok yakın ulaşımı çok kolay çevre yolundan yukarı cikiyorsun ve uzaktan da çok rahat görünüyor adres sormadan bile çok rahat bulabilirsin çünkü ana yoldan çok rahat gorunuyo ulaşım sikin tisi yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle