Bayram tatili için rezervasyonların yüzde 80'i doldu

Kurban Bayramı'na 1 ay kala tatil bölgelerinde rezervasyonlar dolmak üzere. Yurt içi tatil programlarına talebin yüksek olduğu belirtilirken tatilciler bayram tatili için yurt dışında ise vizesiz ülkeleri daha çok tercih ediyor.

Bayram tatili için rezervasyonların yüzde 80'i doldu
Bayram tatili için rezervasyonların yüzde 80'i doldu
GİRİŞ 29.05.2023 16:27 GÜNCELLEME 29.05.2023 16:27
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kurban Bayramı'na 1 ay kala tatil bölgelerinde doluluk oranı yüzde 80'e ulaştı. Yurt içi kültür turları da en çok tercih edilen tatil seçenekleri arasında yer alıyor.

Bayramda yurt dışında tatil yapmak isteyenler en çok vizesiz ülkelere yöneliyor. Sebebi fiyatların yurt içi ile yakın olması ve vizesiz seyahat kolaylığı olduğu ifade ediliyor.

Turizm şirketi genel müdürü Ali Onaran; Karadeniz, Kapadokya turlarının yanı sıra Ege kıyıları ve Antalya gibi bölgelerin ciddi bir şekilde talep gördüğünü dile getirdi. Bunların yanı sıra ilk dolan yerlerin başında Kıbrıs'ın da geldiğini söyleyen Onaran, "5 günlük tatil için ortalama 40 bin ila 30 bin liralık gibi paket ulaşım dahil çıkabilir. Bir haftalık Karadeniz turu 4 bin lira ila 7 bin lira arasında olabilir." dedi.

Turizmciler tatilcilerin yüksek fiyatlarla karşılaşmaması için erken rezervasyon seçeneğini öneriyor.

KAYNAK: NTV
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Şems 1 yıl önce Şikayet Et
    millet aç aaaaç diyenler, ekonomi kötü geçinemiyoruz diyenler.....................................
    Cevapla