Bakan Karaismailoğlu: Çamlıca Kulesi'ni 1 milyon 140 bin kişi ziyaret etti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çamlıca Kulesi'ni 2 yılda 1 milyon 140 bin kişinin ziyaret ettiğini açıkladı.

GİRİŞ 29.05.2023 14:07 GÜNCELLEME 29.05.2023 14:37
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Çamlıca Kulesi'nin 29 Mayıs 2021'de Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldığını hatırlatarak, kulenin açıldığı günden bu yana toplam 1 milyon 140 bin ziyaretçi ağırladığını kaydetti.

Günlük en yüksek ziyaretçi sayısına ise 11 Temmuz 2022'de 9 bin 720 kişiyle ulaşıldığını belirten Karaismailoğlu, "369 metrelik uzunluğu, deniz seviyesinden 587 metrelik yüksekliği ile Avrupa'nın en yüksek kulesi olma özelliğini taşıyan Çamlıca Kulesi, İstanbul'un yeni silüeti ve gözde sosyal alanı olmanın gururunu yaşıyor. Elektromanyetik kirlenmeye ve görüntü kirliliğine neden olan eski 33 antenin kaldırılması ve yerine yapılan bu simgesel yapının hizmet vermeye başlamasıyla birlikte dünyada ilk ve tek olarak 100 radyo kanalı birbirlerinin güçlerini kesmeden, frekansları birbirine karışmadan yayın yapmayı başardık. Ayrıca 17 TV kanalının da tek vericiden yüksek kaliteli yayın yapmasına da olanak sağlıyor" dedi.

''İSTANBUL'UN DEĞERİNE DEĞER KATTIK''

Yayıncılık alanında da sunduğu sayısız katkı ve çevre dostu tasarımı ile dünya standartlarını aştıklarını aktaran Karaismailoğlu, sosyal alanları, seyir terasları, interaktif aktivite alanları, restoranı, kafeteryasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Çamlıca Kulesi'nin turizm merkezi olduğunu kaydetti. Yaptıkları yatırımlarla dünyanın gözde şehirleri arasında yer alan İstanbul'un değerine değer kattıklarını belirten Karaismailoğlu, "Türkiye'nin 2'nci Yüzyılında da yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 7
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizim farkımız bu arkadaşlar makam gereği oy verenede vermeyenede hizmet ederiz şükreden aziz nankörlük eden zelil olur
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Çamlıca kulesini ziyaret fiyatı çok yüksek tam 100 TL öğrenci 40 TL 3 kişilik çekirdek aile ziyaret için 240 TL ücret ödemek zorunda bu rakamlar aşağı çekilmesi gerekiyor
  Cevapla
 • GARA ÇOCUK 1 yıl önce Şikayet Et
  KAÇ PARA OLAKİ BURAYA ÇIKMAk?
  Cevapla
 • Serhan41 1 yıl önce Şikayet Et
  150 milyon ziyaretçi geliri, sadece ziyaretten kulenin parası çıkmıştır.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun reisden
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle