Bakan Nebati'den piyasalara ilk mesaj

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından piyasalara önemli bir mesaj verdi. Bakan Nebati, "seçim gündeminin getirdiği belirsizlik algısı da geride kalmıştır." dedi.

GİRİŞ 29.05.2023 13:15 GÜNCELLEME 29.05.2023 13:49
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, belirsizlik ortadan kalktı diyerek piyasalara ilk mesajı verdi. 

Nebati, "Tüketici ve üreticinin ekonomiye duyduğu güveni birlikte ölçen Ekonomik Güven Endeksi Mayıs ayında bir önceki aya göre 1,5 puan artarak 103,7 olmuş ve son 20 ayın en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Milletvekili seçimlerinin tamamlanmış olması ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın milletimiz tarafından bir kez daha seçilmesiyle birlikte, seçim gündeminin getirdiği belirsizlik algısı da geride kalmıştır. Böylece, önümüzdeki dönemde ekonomimize duyulan güvenin perçinlenmesini; yatırımın, üretimin ve tüketimin kuvvetlenerek artmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 4
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  adama laf söylemeyin gözleri ışıl ışıl parlıyor
  Cevapla
 • tokadi 11 ay önce Şikayet Et
  helal olsun
  Cevapla
 • Ahmet 11 ay önce Şikayet Et
  Konuşturmayın şu adamı ya. Koca ülkede başka adam yokmuş gibi geldi maliye bakanı oldu. Yeter daha ne duymak ne de görmek istiyoruz!!!
  Cevapla
 • Mahmuttr 11 ay önce Şikayet Et
  Dolar neden yükseliyor. Euro da altın da yükseldi. Buna ne diyeceksiniz
  Cevapla