Bakan Nebati'den piyasalara ilk mesaj

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından piyasalara önemli bir mesaj verdi. Bakan Nebati, "seçim gündeminin getirdiği belirsizlik algısı da geride kalmıştır." dedi.

GİRİŞ 29.05.2023 13:15 GÜNCELLEME 29.05.2023 13:49
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, belirsizlik ortadan kalktı diyerek piyasalara ilk mesajı verdi. 

Nebati, "Tüketici ve üreticinin ekonomiye duyduğu güveni birlikte ölçen Ekonomik Güven Endeksi Mayıs ayında bir önceki aya göre 1,5 puan artarak 103,7 olmuş ve son 20 ayın en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Milletvekili seçimlerinin tamamlanmış olması ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın milletimiz tarafından bir kez daha seçilmesiyle birlikte, seçim gündeminin getirdiği belirsizlik algısı da geride kalmıştır. Böylece, önümüzdeki dönemde ekonomimize duyulan güvenin perçinlenmesini; yatırımın, üretimin ve tüketimin kuvvetlenerek artmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 4
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  adama laf söylemeyin gözleri ışıl ışıl parlıyor
  Cevapla
 • tokadi 3 ay önce Şikayet Et
  helal olsun
  Cevapla
 • Ahmet 3 ay önce Şikayet Et
  Konuşturmayın şu adamı ya. Koca ülkede başka adam yokmuş gibi geldi maliye bakanı oldu. Yeter daha ne duymak ne de görmek istiyoruz!!!
  Cevapla
 • Mahmuttr 3 ay önce Şikayet Et
  Dolar neden yükseliyor. Euro da altın da yükseldi. Buna ne diyeceksiniz
  Cevapla