TSE'den araç kontrol merkezi ihalesi

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), 9 ilde araç kontrol merkezi (AKM) oluşturmak üzere ihale sürecini başlattı.

TSE'den araç kontrol merkezi ihalesi
TSE'den araç kontrol merkezi ihalesi
GİRİŞ 26.05.2023 11:17 GÜNCELLEME 26.05.2023 11:17

TSE'nin, İstanbul Anadolu, Sakarya, Kütahya, Kilis, Gümüşhane, Tunceli, Siirt, Bayburt ve Iğdır'da yapılacak ihalesinin sonucunda hayata geçirilecek AKM'ler otomotiv sektöründe istihdama katkı sağlayacak.

TSE, motorlu taşıtlarda "Münferit Araç Uygunluk Belgesi (tadilat)", "AİTM Montaj Uygunluk Raporu", "AİTM Münferit Araç Uygunluk Belgesi (kara yolu uygunluk)", "ADR Araç Uygunluk Kontrolü", "Taşıt Uygunluk Kontrolü", "Atık Taşıma Aracı Uygunluk Belgesi" onayı ve benzeri araç kontrol faaliyetlerini daha uygun şartlarda sunmak üzere ihale düzenleyecek.

İhaleye katılmak için son başvuru tarihi 15 Haziran 2023 olarak belirlendi.

Şartnameler, "www.tse.org.tr" adresinden ve TSE'nin ilgili koordinatörlük, müdürlük ve temsilciliklerinden temin edilebilecek.

Enstitü, 8 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirdiği ilk ihale sonucunda 59 ilin AKM işletmecisini belirlemişti. TSE'nin 30 Aralık 2022 tarihinde yaptığı ikinci ihalede ise 8 ilin daha işletmecisi belli olmuştu.

KAYNAK: AA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.