JTI Türkiye'den sigaraya zam açıklaması

JTI Türkiye Genel Müdürü Conrad Politt, "Bizim açımızdan fiyat artışı beklentisi ya da başka bir saikten kaynaklanan olağan dışı bir durum söz konusu değil" açıklamasında bulundu.

GİRİŞ 25.05.2023 13:04 GÜNCELLEME 25.05.2023 14:09
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

 JTI Türkiye Genel Müdürü Conrad Politt, sigara ürünlerine zam geleceği beklentisiyle firmaların sigara satışlarını durdurduğu ya da azalttığı yönündeki iddialara ilişkin, "Bizim açımızdan fiyat artışı beklentisi ya da başka bir saikten kaynaklanan olağan dışı bir durum söz konusu değildir." ifadesini kullandı.

Politt, sigara ürünlerine zam geleceği beklentisiyle firmaların sigara satışlarını durdurduğu ya da azalttığı yönündeki iddialara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

JTI Türkiye'nin üretimden tedarike bütün süreçlerinin normal seyrinde devam ettiğini aktaran Politt, "Bizim açımızdan fiyat artışı beklentisi ya da başka bir saikten kaynaklanan olağan dışı bir durum söz konusu değildir. Nereden kaynaklandığını anlamlandırmakta zorluk çektiğimiz bu spekülasyonun, piyasa paydaşlarının sağduyulu tavrıyla bir an önce sona ermesini bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 19
 • ibrahim kılıç 1 hafta önce Şikayet Et
  Acaba dağıtım firmalarının sigarayı kısıtlı vermesi olabilirmi sebep ?
  Cevapla
 • Turan Üç Hilal 1 hafta önce Şikayet Et
  Secimler öncesi olduğu için Erdoğan karşıtlığı olduğunu düşünüyorum bunu bir çok firma yapıyor neyazikki Rahmetli Ecevite oynanan oyun sayın Erdoğana deneniyor bu ters tepecektir sayın Erdoğan yüzde 53,9 ile bu secimlerden zaferle çıkacaktır...
  Cevapla
 • Feti 1 hafta önce Şikayet Et
  50 karton sigara alırken adam sana 9 karton veriyor sonrada sigaraya zam beklemiyoruz diyorlar boş işler
  Cevapla
 • Anonim. 1 hafta önce Şikayet Et
  Sigara içenler, kendi zehirini para ile satın alıyor ve bu zehiri tanımadığı başka insanlara da ikram ediyor.
  Cevapla
 • Taha 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah aşkına şu sigara fiyatlarıyla oynamayın. haram olduğunu düşünen içmez olur biter. ben mekruh olduğuna inanıyorum. lütfen yıldırmayın insanları
  Cevapla
 • çakır 1 hafta önce Şikayet Et
  çok yoğun kısıtlama yapıyor sığara firmaları ürün vermiyorlar özellikle phllip morris firması
  Cevapla
 • sağlık 1 hafta önce Şikayet Et
  sigara haramdır hem de sağlığa zararlıdır. zaten sağlığa zararlı olduğu için haramdır. içmeyin güzel kardeşlerim, gayret edin bırakın, hem ahirette eksik verilecek hesap bir tane az olur hem de ömür sağlıklı olur. sıkıntıdan içiyoruz diyenler la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim deyin ALLAH bütün sıkıntılarınızdan kurtarır.
  Cevapla
 • misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Faiz de haramdır, ama merkez bankasında %8,5. İçmediğiniz halta karışana kadar etrafınıza bakın, nargile içen araba haram değil demek ki.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle