Dolandırıcıların TPAO oyunu: İlanlara vatandaşı kandırmaya çalışıyorlar

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), vatandaşları 'yatırım fırsatı' adı altında dolandırmaya çalışan kişilerle ilgili uyarırken, söz konusu faaliyetlere karışanlar hakkında yasal işlem başlatıldığını duyurdu.

Dolandırıcıların TPAO oyunu: İlanlara vatandaşı kandırmaya çalışıyorlar
Dolandırıcıların TPAO oyunu: İlanlara vatandaşı kandırmaya çalışıyorlar
GİRİŞ 09.05.2023 10:50 GÜNCELLEME 09.05.2023 11:08
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı adı kullanılarak bazı internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında şirketin hisse satışı yaptığı yönünde gerçek dışı bilgiler yayılarak dolandırıcılık faaliyetleri yapılmaya başlandı. Hisselerin satışa çıkarıldığını öne süren dolandırıcılar, sahte yatırım ve kar oranlarının yer aldığı görselleri paylaşarak vatandaşları dolandırmaya çalışıyor.


Konuya ilişkin geçtiğimiz aylarda TPAO'dan yapılan açıklamada, vatandaşlar uyarılarak hisse satışının söz konusu olmadığı ve dolandırıcılık faaliyeti yürüten kişiler hakkıhnda yasal işlem başlatıldığı açıklanmıştı.

TPAO UYARDI: HERHANGİ BİR HİSSE SATIŞI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR

TPAO'dan yapılan açıklamada şöyle denilmişti:

"Bazı internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden 'yatırım fırsatı' adı altında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) hisselerinin satışa çıkarıldığı yönünde gerçeği yansıtmayan dolandırıcılık girişimlerinden bulunulmaktadır. Söz konusu yasa dışı girişimlerde Genel Müdürümüz Sayın Melih Han Bilgin'in fotoğraflarının yanı sıra Ortaklığımızın logosu ve görselleri kullanılarak gerçek algısı yaratılmaya çalışılmıştır. Kurumumuz yüzde yüz kamu sermayeli bir Kamu İktisadi Teşebbüsüdür. Halka açık bir şirket olmadığından, herhangi bir hisse satışı söz konusu değildir.
Bahse konu hesaplar ve internet sitelerine karşı gerekli yasal işlemler Ortaklığımız tarafından başlatılmış olup, vatandaşlarımızın bu tür gerçek dışı duyurulara ve dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmaları gerekmektedir"

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 6
 • Torso 5 ay önce Şikayet Et
  E postami telefon nomu adımı soyadimi yazdım birşey olurmu
  Cevapla
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  Benide aradılar, kesinlikle hayır cevabını alınca kapattılar.
  Cevapla
 • alo 6 ay önce Şikayet Et
  instagram da var
  Cevapla
 • zaza 6 ay önce Şikayet Et
  youtube da dolu reklamlar ozellikle ozellikle ünlü kisilerin resimlerini koyup oyle reklam veriyorlar bu youtube neye yariyor
  Cevapla
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  Bana hergun denk geliyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle