Emekli maaş ve ikramiye ödemeleri yarın başlayacak

Emeklilikte yaşa takılalar kapsamında emekli olanlar da dahil milyonlarca emeklinin maaş ve bayram ikramiyesi yarın ödenmeye başlayacak.

Emekli maaş ve ikramiye ödemeleri yarın başlayacak
Emekli maaş ve ikramiye ödemeleri yarın başlayacak
GİRİŞ 13.04.2023 21:33 GÜNCELLEME 13.04.2023 21:33
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emekli aylık ödemelerinin Ramazan Bayramı'ndan önce yapılacağını duyurmuştu. Emekliler aylıklarını yarın almaya başlayacak. Böylece EYT'liler de ilk aylıklarını almış olacaklar.

Buna göre, SGK kapsamında ödeme günü 17, 18, 19, 20 Nisan olan emeklilere hem aylık hem de bayram ikramiyesi yarın ödenecek. Ödeme günü 21, 22, 23 Nisan olanlara ise 15 Nisan'da ödeme yapılacak. 24, 25, 26 Nisan'da aylık alanların aylık ve ikramiyeleri ise 16 Nisan'da hesaplarında olacak.

Bağkur kapsamında ödeme günü ayın 25 ve 26'sı olanların aylık ve ikramiyeleri 17 Nisan'da ödenecek. Ödeme günü, ayın 27 ve 28'i olanların ise 18 Nisan’da hesaplarına yatırılmış olacak.

Emekli sandığı kapsamında aylık alanların da Ramazan Bayramı ikramiyeleri 19 Nisan'da ödenecek. 

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 10
 • EYT li 7 ay önce Şikayet Et
  3 mart 08:38 başvuru tarihim an itibariyle hala gelen evrak beklemede. Bu 250.000 kişi hangi ara değerlendirildi bilen var mı?
  Cevapla
 • haci 7 ay önce Şikayet Et
  Bu millet doymaz
  Cevapla
 • Seko 7 ay önce Şikayet Et
  Afyonda SGK emeklilik servisi çalışanları yatıyomu.Bolvadin ilçesinde eyt den dilekçe verenler çok az olmasına rağmen hala kimsenin onaylanmadı.Nerdeyse 1.5 ay oldu.
  Cevapla
 • sgk emeklisi 7 ay önce Şikayet Et
  sgk emeklisi hep göz ardı ediliyor.10 yıl önce asgari ücretin 3 katı maaşımız vardı.2 yıl önce iki kat alırdık.şu an dul yetim ve asgari ücretle maaşı ile eşitlendik.35 yıl prim öde emekli ol 5 yıl ödeyenle eşit ol.onlara verilmesin demiyorum tabi ki onlarda insan.ama adalet denilen bir olguyu unuttular...hayatım boyunca saadet refah fazilet akparti ile geldim...Allah kerim...
  Cevapla
 • Serdar 7 ay önce Şikayet Et
  Başvuru yapalı bir ay oldu sorgulama ekranında gelen evrak beklemede şeklinde çıkıyor. İşveren emekli dilekçesi verince çalıştırmadı kira günüm geldi bayram geldi faturalar birikti çocuklarımın ayakkabı ihtiyacı var. Allah'a sığınıyorum. Rabbime havale ediyorum.
  Cevapla
 • Mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  Allah yardımcın olsun kardeş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle