Rusya ile Türkiye anlaştı! 9 yıl aradan sonra tekrar başlıyor

Trabzon'dan Rusya'nın Karadeniz'deki en önemli liman kentlerinden olan Soçi'ye 9 yıl aradan sonra 1 Mayıs'ta feribot seferlerinin yeniden başlayacağı bildirildi.

Rusya ile Türkiye anlaştı! 9 yıl aradan sonra tekrar başlıyor
Rusya ile Türkiye anlaştı! 9 yıl aradan sonra tekrar başlıyor
GİRİŞ 01.04.2023 11:02 GÜNCELLEME 01.04.2023 11:53
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Trabzon'dan 1992-2008 yılları arasında yoğun olarak yapılan, 2008 yılından sonra getirilen kısıtlama ve 2010 yılından itibaren de deniz yolculuğuna ilginin azalması ile 2014 yılında tamamen kaldırılan Trabzon-Soçi feribot seferleri 1 Mayıs 2023 tarihinde yeniden başlıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon-Soçi arasında feribot seferi koyulması için bir süredir çalışmalar yürüttüklerini belirterek "Bu konudaki çalışmalarımız olumlu sonuçlandı ve anlaşmaları yaptık. 6 Nisan'da sözleşmeleri imzalayacağız. Soçi-Trabzon arasına 300 kişilik bir feribot koyuyoruz. 200 otomobil, 6 otobüs, 12 adet de dökme yüklere yönelik konteyner kapasiteli olacak. 1 Mayıs itibarıyla Trabzon-Soçi seferini başlatıyoruz. Rusya ile olan kapımızı da açmış olacağız. İstanbul'dan da deniz otobüsleri bize bir teklifte bulundu. Onlar da bize deniz otobüsü vermek istiyorlar" ifadesini kullandı.

KAYNAK: İHA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 6
 • misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Çok geç kalındı. Rusya büyük ülke komşunuz olsun sadece hava yolu kullan.
  Cevapla
 • faruk ozer 2 ay önce Şikayet Et
  Ya önce vizeyi kaldırsınlar halen bize vize uyguluyorlar
  Cevapla
 • Kamil 2 ay önce Şikayet Et
  Öff ... Feribot seferleri gürültülü oluyor ve deniz tutması yapıyor . Marmara Denizinin iki yakası arası bile uzun sürüyor . Gereksiz yakıt sarfiyatıdır . Çabuk ulaşım isteyenler için Pervaneli Charter uçuşları ve deniz seyahati sevenler için Cruise seferi daha cazip olur .
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Maşallah hayirli olsun çok güzel oldu
  Cevapla
 • dede 2 ay önce Şikayet Et
  guzel haber
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle