İlk Evim İstanbul'da kura heyecanı sürüyor! 3 ilçede kuralar çekilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ ile hayata geçirilen İlk Evim, İlk İşyerim projesi kapsamında İstanbul kuraları devam ediyor. Bugün 3 ilçe için kuralar çekilecek.

GİRİŞ 01.04.2023 10:09 GÜNCELLEME 01.04.2023 10:18
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ ile hayata geçirilen İlk Evim, İlk İşyerim projesinde Arnavutköy, Başakşehir, Esenler ilçeleri için kura çekimi bugün başlıyor.

Arnavutköy, Başakşehir, Esenler ilçeleri için yapılan kura çekimi 19 gün sürecek. 19 Nisan'da son bulacak TOKİ İstanbul kura çekimi ile 50 bin konutun hak sahibi belirlenerek 81 ilde yükselecek 250 bin sosyal konutun tüm hak sahipleri de belli olmuş olacak. Son kuraların tamamlanmasıyla TOKİ sonuçları noter onayından geçerek e-Devlet'e işlenecek.

TOKİ İstanbul kura çekiminin son etabı bugün başlıyor. TOKİ Arnavutköy Başakşehir Esenler kura çekimi ile 28.340 hak sahibi belirlenecek. TOKİ İstanbul kura çekilişi 16 Mart tarihinde Anadolu yakasında TOKİ Tuzla kura çekimi ile başlayarak dün çekilen TOKİ Çatalca ve TOKİ Silivri kura çekimi ile Avrupa yakasına geçti.

19 GÜN BOYUNCA SÜRECEK!

TOKİ eliyle hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi ‘İlk Evim’ projesinde 50 bin hak sahibinin belirleneceği İstanbul’da, 16 Mart’ta başlayan kura çekimlerinin ilk etabı Tuzla’da tamamlandı. Tuzla’da inşa edilecek 20 bin 920 sosyal konut için kuralar noter huzurunda 16-29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. Çatalca için 540 ve Selimpaşa için 200 asil ve yedek hak sahibi için kura çekiminin Silivri Alibey Spor Salonu’nda, 30 Mart’ta yapıldığı duyuruldu.

ÇEKİLİŞ SAAT 10.00'DA CANLI YAYINLANACAK

Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler ilçelerinde 28 bin 340 hak sahibi için yapılacak sosyal konut kura çekimleri de 1-19 Nisan tarihleri arasında Bağcılar Olimpik Spor Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilecek. Aynı zamanda da TOKİ TV'de ve TOKİ resmi Youtube hesabında canlı olarak yayınlanacak.

SONUÇLAR E-DEVLET’TE

Kuralar tamamlanınca e-Devlet üzerinden sorgulama yapılacak. Proje kapsamında 2+1 evlerin fiyatı 608 bin lira ile 770 bin lira arasında değişecek. 3+1’ler ise 850 bin lira ile 950 bin lira arasında olacak. Yüzde 10 peşinat ödeyen hak sahiplerine 240 ay vade imkanı sunulacak.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 6
 • Ben 11 ay önce Şikayet Et
  Kura çekiliyor başlayan proje yok zaten o iş bitti. Chp gelicek büyük ihtimalle ev filan olmıcak
  Cevapla
 • Mizah 11 ay önce Şikayet Et
  19 gün kura çekimi mi olur ? Yine ne dolaplar dönüyor kim bilir.
  Cevapla
 • şanssız 11 ay önce Şikayet Et
  çok zor be. yaş 60 beş defa yazıldım çıkmadı. evlatlar kaç defa yazıldı onlara da çokmadı. inşallah öbür dünuada güzel bir mekana sahip oluruz. burdan geçti artık.
  Cevapla
 • Serdar 11 ay önce Şikayet Et
  Çok uzun sürüyor birde şu arsa çekilişleri başlasın artık ilçeler kaldı hep
  Cevapla
 • Yolcu58 11 ay önce Şikayet Et
  40 bin toog çekilişi 1 saatte bitti! toki 3 gün... hangisi gerçek! noter çekilişi tabiki toki
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle