Ankara'da ortalama kira 7 bin lirayı aştı

Şubat ayında yaşanan deprem felaketlerinin ardından en çok göç alan il olan Ankara'da kiralar ortalama 7 bin 589 TL oldu. Şubat ayında Ankara'da konut kiraları yüzde 6,1 arttı

GİRİŞ 28.03.2023 14:11 GÜNCELLEME 28.03.2023 14:46
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Şubat ayında yaşanan deprem felaketlerinin ardından en çok göç alan il olan Ankara'da kiralar ortalama 7 bin 589 TL oldu. Şubat ayında Ankara'da konut kiraları yüzde 6,1 arttı.

Ankara’da şubat ayında kiralık konut stoku yüzde 31 düştü, satılık konut stoku yüzde 23 artış gösterdi. Ankara’da şubat ayında konut kiraları yüzde 6,1, satılık konut fiyatları ise yüzde 6,39 artış gösterdi.

Yapay zeka ve büyük veri analizi ile gayrimenkul değer hesabı sunan Endeksa, Ankara gayrimenkul piyasasını inceledi.

ANKARA'DA ŞUBATTA KİRALIK KONUT STOKU YÜZDE 31 DÜŞTÜ

En fazla göç alan illerin başında gelen Ankara’da Şubat ayında kiralık konut stoku yüzde 31 düşerken, satılık konut stoku yüzde 23 artış gösterdi. Ankara’da Şubat ayında konut kiraları yüzde 6,1, satılık konut fiyatları ise yüzde 6,39 artış gösterdi. Ankara’da ortalama kira 7 bin 589 TL, konutların ortalama satış fiyatı ise 1 milyon 646 bin 190 TL. Ankara’da konut stokunun en fazla düşüş gösterdiği ilçeler ise Sincan, Pursaklar ve Şereflikoçhisar oldu.

KAYNAK: HABER GLOBAL
Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 10
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu gidişle 10 bini geçer, her taraf rantçı
  Cevapla
 • araştır 1 yıl önce Şikayet Et
  kemal kılıçdaroğlunu kazandıracam diye köşe başlarını tutanlar.fırsatçılar.vijdansızlar.tüsiad ve batı bunun neresinde.
  Cevapla
 • Sedat 1 yıl önce Şikayet Et
  Kiraların asgari ücrete dayanması ev sahipleri abartiyor durumu düzenleme şart buna dur denilmeli
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Buna bir çözüm bulmaları lazim bu böyle olmaz gelir belli gideri belli herkesin kiralar çok abartılı fiyatları acil çözüm bulmaları lazım gerekli bir ihtiyaç bu barinmak herkesin en doğal hakkı fiyatlar çok uçuk
  Cevapla
 • osman bey 1 yıl önce Şikayet Et
  2023 te düzelecek hepsi arkadaşlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle