Bakan Nebati: Güvenle, azimle ve kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli'ne ilişkin açıklamada bulundu.

GİRİŞ 25.03.2023 14:24 GÜNCELLEME 25.03.2023 16:27
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Togg başta olmak üzere elektrikli araç ekosistemi, savunma sanayi, enerjide dışa bağımlılığı azaltan yatırımlar ve enerji teknolojileri üretimi gibi alanlarda elde ettiğimiz büyük başarıları daha da ileriye taşıyarak Türkiye Yüzyılı'na güvenle, azimle ve kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz" dedi.

''SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMEYİ DESTEKLİYORUZ''

Bakan Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat artışları hedeflerimize ulaşmak için kredilerin üretken alanlara yönlendirilmesine ve reel sektörün uygun koşullarda finansmana erişimine önem veriyoruz. Bu kapsamda, Hazine Destekli Kefalet Sistemini aktif bir şekilde kullanmaya devam ediyor, selektif kredi politikalarımızla sürdürülebilir büyümeyi destekliyoruz.

''KADIN İŞGÜCÜNE KATILIM ORANI TARİHİ SEVİYELERDE''

Diğer taraftan, kadınlarımıza kapsamlı programlar, teşvik ve destekler sunarak pozitif ayrımcılık uygulamayı kesintisiz sürdürüyoruz. 2023 Ocak ayı itibarıyla, kadınların ülkemizde işgücüne katılım oranı yüzde 36,1 ile tarihi yüksek seviyelerde seyretmeye devam ediyor.

''KÜRESEL DEĞER ZİNCİRİNDEKİ KONUMUMUZU DAHA İLERİLERE TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ''

Selektif kredi politikalarımızın yanı sıra, Model kapsamında attığımız diğer adımlar ve iyileşen yatırım ortamımızla birlikte, girişimcilik ekosistemimizi güçlendiriyor, yerli ve katma değerli üretimi artırmak ve küresel değer zincirindeki konumumuzu her geçen gün daha ilerilere taşımak için çalışıyoruz.

''TÜRKİYE YÜZYILI'NA GÜVENLE İLERLEMEYE DEVAM EDİYORUZ''

Bu çerçevede, Togg başta olmak üzere elektrikli araç ekosistemi, savunma sanayi, enerjide dışa bağımlılığı azaltan yatırımlar ve enerji teknolojileri üretimi gibi alanlarda elde ettiğimiz büyük başarıları daha da ileriye taşıyarak Türkiye Yüzyılı'na güvenle, azimle ve kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz."

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun sizden bakanim allah devletimizi korusun yüceltsin
  Cevapla
 • doğruları konuşan 1 yıl önce Şikayet Et
  Reisimiz Nurettin abiyi Maliye Bakanı yaptıysa bir bildiği vardır herhalde. Size mi danışacak?
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Mehmet şimşek ekonomide 1 numara
  Cevapla
 • Vatan 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Mehmet Şimşek gelseydi ekonomiye güven verirdi.
  Cevapla