Getir'de büyük skandal: Kullanıcı bilgileri çalındı

Hızlı market ve yemek teslimat uygulaması Getir ve bünyesinde yer alan BiTaksi kullanıcılarının bilglieri çalındı. Şirketten yapılan açıklamada, veri sızıntısı doğrulandı.

Getir'de büyük skandal: Kullanıcı bilgileri çalındı
Getir'de büyük skandal: Kullanıcı bilgileri çalındı
GİRİŞ 25.03.2023 09:33 GÜNCELLEME 25.03.2023 09:33

En popüler market ve yemek sipariş/teslimat uygulaması Getir'in bünyesinde hizmet veren BiTaksi kullanıcılarının bir kısmının kişisel verileri çalındı.

Haber sosyal medyada büyük etki yaratırken şirketten konuya ilişkin açıklama geldi. Getir'in sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan açıklamada, bazı kişisel bilgilerin ele geçirildiği doğrulanırken, nasıl ele geçirildiğinin araştırıldığı belirtildi.

Açıklamada, söz konusu bilgiler ile Getir hesaplarına erişimin mümkün olmadığı eklendi. Ayrıca kredi kartı bilgilerinin Getir'in sisteminde değil MasterPass sistemlerinde saklandığı, bu yüzden de kullanıcı özelinde bu bilgilere erişimin mümkün olmadığı belirtildi.

KULLANICILAAR KÜFÜRLÜ MESAJLAR GÖNDERİLDİ

Getir kullanıcılarının bilgilerini ele geçiren siber korsanlar tarafından Getir kullanıcılarına küfür içerikli ve kredi kartı bilgileri ve tam isimlerine kadar birçok bilgiyi ele geçirdiklerine dair İngilizce mesajlar gönderildiği belirtiliyor.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.