Köyde ilk temel atıldı

Bakan Kurum, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından koordinasyonundaki Gaziantep’te Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Emlak Konut ve Yapı İşleri Genel Müdürlüğü eliyle yürütülen çalışmaları anlatan bir video yayımladı.

GİRİŞ 20.03.2023 09:07 GÜNCELLEME 20.03.2023 09:08
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Bakan Kurum’un paylaştığı videoda, Nurdağı ve İslahiye ilçe merkezlerinde yapılan geçici ve kalıcı konut çalışmalarının ardından Nurdağı ilçesine bağlı 7 köyde de 310 köy evinin inşa çalışmalarına başlandığı anlatıldı.

“DİĞER İLLERİMİZDE DE ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE TÜM İHALELERİMİZ TAMAMLANARAK KALICI KÖY EVİ İNŞAATLARINA BAŞLAYACAĞIZ”

Köy evlerinin inşasıyla ilgili zemin etüt çalışmaları sonucunda uygun görülen alanlarda yapım faaliyetlerine geçildiğini belirten Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Proje Daire Başkanı Metin Sağır, “Köy evi tiplerimizin tamamı 3+1 122 metrekare ile 127 metrekare arasında olacak ancak bölgesel olarak farklı ihtiyaçlara göre de köylerimizde farklı yapı tiplerimizi kullanabileceğiz.100 konutu geçen köylerimizde birer adet köy konağı, bir adet ibadethane de tarafımızca yapılarak hizmete sunulacaktır. Ahırı zarar gören ve ahırı yıkılan vatandaşlarımıza da 80 metrekarelik ahırımızı inşa ederek teslim edeceğiz. Diğer illerimizde de sırasıyla önümüzdeki günlerde tüm ihalelerimiz tamamlanacak ve yapım çalışmalarına en hızlı şekilde başlanacak.” şeklinde konuştu.

“AFET KONUTLARI, BİLİMSEL RAPORLAR IŞIĞINDA BELİRLENEN EN DOĞRU VE SAĞLAM ZEMİNLERE İNŞA EDİLECEK"

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından deprem bölgelerinde 420 bin 325 konut ve 143 bin 261 köy eviyle beraber 563 bin 586 konut inşa edilecektir. ‘Asrın felaketi’nden etkilenen bölgelerimizdeki orta hasarlı konutlarla birlikte üretilecek konut sayısı toplamda 653 bin 178 olarak planlanmaktır. Yapılacak konutlar, zemin etüdü ve mikro bölgeleme çalışmaları yapılarak, yöresel ve geleneksel mimariye uygun, bilimsel çalışmalar öncülüğünde, inşa edilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 15
 • hakan 1 hafta önce Şikayet Et
  AK PARTİLİ DEĞİLİM ama bu işin içinden çıkacak kişi RECEP TAYYİP ERDOĞANDIR ve bu seçimde oyumu kendisine vereceğim göz göre göre bu adamı ezdirmemeliyiz Yanlış yoldan döndüm Yanlışın neresinden dönersen kardır derler
  Cevapla
 • Misafir0815 1 hafta önce Şikayet Et
  BIr cümlede söyleyecegim, yaparsa koca REIS yapar, baskasi yalan. Söz verip yerine getiren sadece REIS dir.
  Cevapla
 • salim özbahar 1 hafta önce Şikayet Et
  maşallah eger recep tayyip erdogan yaparım diyorsa yapar devletimiz güçlüdür destek olmak lazım bizler vatanımızı seviyoruz çok şükür
  Cevapla
 • Ömer 1 hafta önce Şikayet Et
  Maşallah Allah Devletimize güç kuvvet versin birlik beraberlik nasip etsin. Hainlere düşmanlara fırsat vermesin. Başka Türkiye yok sahip çıkalım vatanımıza.
  Cevapla
 • Muhammed 1 hafta önce Şikayet Et
  Rabbim devletimize zeval verme reisimizi başımızdan eksik etme
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle