Mustafa Varank'tan Fatih Altaylı'ya 'Togg' göndermesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, üretim tesisi üzerinden Togg'u hedef alan Fatih Altaylı'yı tiye alarak, 'Bu üretim bandı var ya... İzlemesi muhteşem!' ifadelerini kullandı. Bakan Varank, 6'lı masaya da MMU göndermesi yaptı.

GİRİŞ 18.03.2023 11:50 GÜNCELLEME 18.03.2023 11:50
Bu Habere 127 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), büyük heyecanla beklenen otomobilini tanıttıktan sonra, şimdi de ön siparişler için başvuruları kabul etmeye başladı. 

24 SAATTE TALEP YAĞDI

Togg'dan yapılan açıklamada 24 saatte 22 bin 150 sipariş geldiği belirtilirken Togg Teknoloji Kampüsünden anlık görüntü paylaşıldı. Yapılan açıklamada, "24 saatte aldığımız 22 bin 150 adet #T10X ön siparişi ardından anlık Togg Teknoloji Kampüsümüz. Ay sonundan itibaren teslimatlara başlıyoruz. Teşekkürler Türkiye!" ifadeleri yer aldı.

27 MART'A KADAR DEVAM EDECEK

Togg'dan yapılan açıklamaya göre, 2023 yılı boyunca kullanıcılarla buluşacak 12 bin T10X için ön sipariş sahiplerini belirleyecek çekiliş süreci, 27 Mart'a kadar devam edecek.

BAKAN VARANK'TAN FATİH ALTAYLI'YA GÖNDERME

Yerli otomobile talep yağarken, geçtiğimiz günlerde Togg üzerinden algı oluşturmaya çalışan muhalif isimler bir anda sessizliğe büründü. Fatih Altaylı, geçtiğimiz yıl kasım ayında, Togg'un üretim bandının olmadığına yönelik yazısının ardından servis edilen Gemlik'teki fabrikaya ilişkin görüntüler için, "Görüntülerde ortada bir üretim bandı yok, sağda solda tek tük Togg'lar var. Mart'a kadar 3500 araç üretilip, tip onayı ve homologasyon için Almanya'ya yollanacak araçlar. Her gün elde 30 araç üretmek kolay olmaz. Üretim bandının devreye girmesi şart. İnşallah TOGG yönetimi yakın zamanda çalışmaya başlamış bir üretim bandı görüntüsünü servis eder de, bizim de içimiz rahatlar." ifadelerini kullanmıştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan akşam saatlerinde dikkat çeken bir paylaşım geldi. Varank, Fatih Altaylı'nın Togg ile ilgili, "Görüntülerde ortada bir üretim bandı yok, sağda solda tek tük Togg'lar var" sözlerini paylaştı. Bakan Varank paylaşımında, "Bu üretim bandı var ya... İzlemesi muhteşem!" ifadelerine yer verdi.

 

6'LI MASAYA DA MİLLİ MUHARİP UÇAK GÖNDERMESİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yayınladığı mesaja 6'lı masaya gönderme yaptı. Bakan Varank Twitter adresinden bir mesaj paylaşarak, "5 Kasım 2021'de milli muharip uçağın ilk parçası üretildi. 6'lı masanın avaneleri o zaman neler demişti hatırlıyor musunuz?"  dedi.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 127
 • Bünyamin 1 hafta önce Şikayet Et
  Hey gidi günler hey, kalorifer peteğinden 5.nesil uçan Canavara. Gözleri olupda görmeyenlere dilleri olupda söylemeyenlere gelsin pistte Kartal edasıyla endam eden MMU. Alın size kalorifer peteği. Mevlam o kadar büyüktür ki işte böyle azimle vatan aşkıyla imanla çalışanlara kalorifer peteğinden 5.nesil görülmeden gören vurulmadan vuran savaşan Kartallar yaptırır. Bugünleri gösteren Rabbime şükürler olsun. Bu iradeyi ortaya koyan Reise ve ekibine ve tüm Tusaş çalışanlarına selam olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun. Kem gözlere Şiş.
  Cevapla
 • kayseri 1 hafta önce Şikayet Et
  RTE reisimizle ile devam vatan ve millet için
  Cevapla
 • ismail. 2 hafta önce Şikayet Et
  Dokunmayın altaylıya 7 tane kilisesi var adamın dededen kalma.elbetteki istemeyecek .
  Cevapla
 • Seco 1 hafta önce Şikayet Et
  Altaylı önce alnındaki lekeyi temizlesin
  Cevapla
 • ömer 2 hafta önce Şikayet Et
  sayın varank o bandı gösterdinya alnından öpüyor yolunuz açık olsun diyorum, bant yeterli gelmemiş olabilir altaylıya ve onun gibi başka görmek isteyenlere, banttan çıkanıda gösteriver lütfen
  Cevapla
 • Zafer 2 hafta önce Şikayet Et
  Allahın izni ile bu seçimleride alacağız. Kaçınılmaz olan olacak. Daha çok kuduracaksınız. Bay Bay hainler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle