Alman teknoloji devinin gözü Türk şirkette! İmza an meselesi

18 bin kişiye istihdam sağlayan Alman teknoloji devi Nagarro, Türkiye’ye hızlı girdi. Alman devi, Türk şirketi M.B.İ.S Bilgisayar’ın ana ortağı oluyor.

GİRİŞ 17.03.2023 16:56 GÜNCELLEME 17.03.2023 17:21
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Alman teknoloji şirketi Nagarro, Türkiye’ye hızlı girdi. Almanya merkezli bilişim hizmet sağlayıcısı Nagarro SE, Türk şirketi M.B.İ.S’in aha hissedarı oluyor.

İMZA AN MESELESİ

Anlaşma sağlanırsa Alman dev, SAP uygulamaları tasarımı ve bütünleyici yazılım çözümleri konularında faaliyet gösteren M.B.İ.S Bilgisayar ve Otomasyon şirketinin çoğunluk hisselerini almış olacak. Hisseleri Alman Deutsche Börse'nin TecDAX'ında işlem gören Nagarro, özellikle otomotiv, enerji ve telekomünikasyon endüstrileri için dijital ürünler ve BT hizmetleri sunuyor.

Dijital mühendislik şirketi Nagarro, Orta Avrupa ve Kuzey Amerika'da geniş ve uzun süredir devam eden bir uluslararası müşteri tabanına sahip. 18 binden fazla çalışanı olan Alman şirket, Çin’den ABD’ye, Avustralya’dan Polonya’ya 33 ülkede faaliyet gösteriyor. Alman devinin ana hissedar olduğu M.B.İ.S, 2000 yılında kuruldu.

LİSTEDE 128’İNCİ OLDU

SAP’nin Türkiye’deki ilk “Gold Partner”ı olan M.B.I.S, bugüne kadar aralarında madencilik, gıda, otomotiv, makine imalat, metal, ilaç, kimya, sağlık, çimento gibi farklı sektörlerden 350 şirkette 500 proje gerçekleştirdi. İstanbul ve Ankara’daki Ar-Ge laboratuvarlarında kendi yazılım çözümlerini geliştiren şirket, 2019 yılında açıklanan Bilişim 500 listesinde yer aldı. 2018’de 54 milyon liralık ciro ile 140’ıncı olan Türk şirketi, 2019’de 65.5 milyon lirayla 128’inci sıraya çıkmıştı.

KAYNAK: DÜNYA/KERİM ÜLKER
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 30
 • 1009 2 hafta önce Şikayet Et
  Yeni sömürü düzeni bu olsa gerek önce parasını değersizleştir sonra bütün güzel şeylerine el koy
  Cevapla
 • Vatandaş ahmet 2 hafta önce Şikayet Et
  Yazık ülkemizin değerleri euro/ dolar ile yabancının eline geçiyor. Yabancının ülkemizde fabrika arsa tarla satın alması günümüzün işgal şeklidir. Ha savaşıp almış ha dolarla almış özünde hiç fark yok. Dolarla işgal Daha ucuza ve tehlikesiz ve yıkmadan sağlamca işgal etmektir. Biz yabancı ülkede mal edinirsek başarıdır fetihtir.
  Cevapla
 • vatandaş 2 hafta önce Şikayet Et
  Son günlerde zor kurulan başarılı şirketleri satmayın hisse verin söz sahibi yapmayın bunlar söz sahibi olursa inanın Türkleri kapıdışarı yapar bunların yıllardır ili bu
  Cevapla
 • Karahanlı.....1212 2 hafta önce Şikayet Et
  Teklif onlardan ise bilin ki siz daha iyisiniz
  Cevapla
 • furkan 2 hafta önce Şikayet Et
  baykar gibi milli şirket olun. hiç bir destek almadan kendi yağıyla kavrulup bu günlere geldiler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle