BDDK'dan deprem bölgesine vade ve taksit imkanı

BDDK, Kahramanmaraş merkezli toplamda 10 ili etkileyen depremlerden etkilenen vatandaşlar için mevcut ve yeni kredilerde 6 Şubat'tan itibaren 6 ay boyunca vade ve taksit kolaylığı imkanı tanındı.

GİRİŞ 07.02.2023 19:28 GÜNCELLEME 07.02.2023 20:10
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

BDDK, deprem felaketi nedeniyle "Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik", "Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik" ve "Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik" kapsamında alınan kurul kararlarını açıkladı.

Kararlar kapsamında, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde yerleşik kişilere yönelik, 6 Şubat'tan itibaren 6 ay süre ile kredi vadeleri ve taksitlendirme süreleri için kolaylık sağlandı.

Buna göre, söz konusu illerde yerleşik kişilere yeni kullandırılacak veya yeniden yapılandırmaya tabi tutulacak konut, taşıt ve tüketici kredilerinin vadeleri, BDDK tarafından daha önce belirlenen sürelere tabi olmayacak ve ödemesiz dönemlerin uygulanması da dahil olmak üzere bankalarca belirlenebilecek.

Öte yandan bu illerde yerleşik üye işyerlerince kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet satımlarında da kredi kartları taksitlendirme süreleri de bir kata kadar artırılacak.

KAYNAK: AA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan
YORUMLAR 3
 • Hamdi 1 ay önce Şikayet Et
  Bu milletin kanını emen bankalar hiç yardım yapmıyor. Halbuki bu insanların paraları ile zıkkımlanmışlardı.
  Cevapla
 • corumlu19 1 ay önce Şikayet Et
  milletvekillerinden 3-6 ay hiç kimse maaş almadan devletin hazinesine bıraksın o şehirlerimizin yeniden inşası için...gün birlik günü ayrılık günü değil
  Cevapla
 • corumlu19 1 ay önce Şikayet Et
  vade taksit kolaylığı nedir ya...en az 1 yıl öteleme yapın hatta bunu 6 ay olarakta tüm türkiyenin illerine yayın..inanın kredisini ödemeyip deprem bölgesine aktaracak binler yüzbinler var..
  Cevapla