Benzin indirimi deprem bölgesi için bugünden başlıyor

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, benzin ve motorin fiyatlarında bu gece yarısı yapılacak indirimin Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği bölgelerde bugünden itibaren geçerli olacağını duyurdu.

GİRİŞ 07.02.2023 15:45 GÜNCELLEME 07.02.2023 15:54
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Okumuş, PÜİS'in Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, deprem bölgesinde bulunanların yakıt sıkıntısı çekmemesi için çalıştıklarını kaydetti.

Sektörün tüm paydaşları ile teyakkuzda olduklarını ifade eden Okumuş, bu süreçte kötü hava ve yol şartları nedeniyle yakıt alamayan üye bayilerin mutlaka PÜİS'e ulaşmaları çağrısında bulundu.

Türkiye'nin depremler sonrası çok zor günlerden geçtiğine işaret eden Okumuş, şunları kaydetti:

"Bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzin ve motorinde yapılacak indirimin, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ikmal sıkıntısı nedeniyle mağdur olmamaları için ilgili kamu kurumları ve dağıtım şirketlerinin temsilcileri olan PETDER ve ADER Başkanları ile yaptığımız görüşmeler sonucunda deprem bölgesinde bugünden geçerli olması kararını aldık. Bu konuda destek veren başta EPDK olmak üzere ilgili tüm taraflara ve dağıtım şirketlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bugünler para kazanma günü değil, devletin ve milletin yanında olma günüdür. Gün birlik olma, gün yaraları sarma günüdür. Deprem bölgesinde akaryakıt sorunu yok. Tek sorun kötü hava koşulları."

AKARYAKIT İKMALLERİ DEVAM EDECEK

Okumuş, vatandaşları mağdur etmeden ikmallere devam edeceklerine işaret ederek, "Kötü hava koşulları nedeniyle iletişimde aksamalar oluyor. O nedenle POS cihazlarında sıkıntı yaşanabilir. Bayilerimizden tahsilat konusunda kimseye zorluk çıkarmamalarını rica ediyoruz. PÜİS olarak biz gerekli yardımı kendilerine yapacağız. Ayrıca hava, yol şartları dışında, keyfi herhangi bir nedenle vatandaşa yakıt ikmali yapmayan bayilerimizin de ağır bir şekilde cezalandırılacağının bilinmesini isteriz." ifadelerini kullandı.

Deprem bölgesinde bulunanlar bugünden itibaren motorin ve benzinin litresini yaklaşık 1 lira 30 kuruş indirimli alacak.

KAYNAK: AA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 32
 • Özcan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben de Maraş’ta belediye olmadığını yeni anladım. Lütfen devletimiz Maraş’ı Antep belediyesine bağlasın. Sadece itfaiye kalabilir
  Cevapla
 • asıl yorum 1 yıl önce Şikayet Et
  Deprem bölgesine 1 gün önce indirim yapıldı. Yarın tüm ülkeye indirim gelecek.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Ya nerede akaryakıta ulaşmada sıkıntı yok en az 10 tane istasyon gezdim benzin yok yarısından fazlasında da lpg
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Vergi Alınmasın Yarıya düşürsün o yörenin insanlarına
  Cevapla
 • alia 1 yıl önce Şikayet Et
  Cevsp olarak yorumunuza yazmışım.sözüm bu olaydan bile siyaset devşiren yüce ahlaklı insanlaraydı
  Cevapla
 • alia 1 yıl önce Şikayet Et
  Hala istismar.hadi Müslümanlık ağır geldi,hadi bu coğrafyanın insanı olmak ağır geldi,insanlığınızı da mı kaybettiniz.veyl ki ne veyl
  Cevapla
 • Nurgül 1 yıl önce Şikayet Et
  İlla afet mi olmalıydı insafa gelmeniz için?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle