Deprem bölgesi için hayati çağrı: İş makinalarının sevkiyatı başladı

2 bin 834 binanın yıkıldığı deprem bölgesinde enkazların kaldırılması ve can kayıplarının önlenmesi için iş makinalarını bölgeye sevk edilmesi hayati öneme sahip.

GİRİŞ 06.02.2023 18:22 GÜNCELLEME 06.02.2023 18:32
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerde, enkaz altında kalan vatandaşlara hızlı ulaşılması için büyük önem taşıyor. Enkaz altındaki vatandaşlara ulaşılabilmesi için ise iş makinaları büyük önem taşıyor.


İş makinelerinin deprem bölgesine yönlendirilmesi için hem Türkiye Müteahhitler Birliği hem de belediyeler harekete geçti.İŞ MAKİNALARINI GÖNDERİN ÇAĞRISI


Türkiye'nin birçok ilinden tırlara yüklenen iş makinalarının bölgeye sevkiyatı başlarken Müteahhitler Birliği, üyelerini daha fazla iş makinasını deprem bölgesine sevk etmek için çağrıda bulundu.

Enkaz altında kalan vatandaşlara 48 saat içerisinde ulaşmanın önemli olduğunu hatırlatan TMB, “Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Depremin ardından üyelerimize olası ihtiyaçlar konusunda çağrıda bulunduk. Yetkili mercilerden Birliğimize ulaşan iş makinesi gibi taleplerin hızlıca karşılanması noktasında da koordinasyon sağlayacağız” açıklamasını yaptı.

Birlik tarafından yapılan açıklama şöyle;

"Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerde enkaz altında kalan vatandaşlara 48 saat içerisinde ulaşmanın önemli olduğunu hatırlatarak, üyelerine iş makinelerini enkaz kaldırma çalışmalarına yönlendirme çağrısında bulundu. 

48 SAAT ÇOK ÖNEMLİ

Depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifa dileyen Türkiye Müteahhitler Birliği, şu açıklamada bulundu: “Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu tür afetlerde zor durumda kalan ve adeta hayata tutunmaya çalışan insanlara ilk 48 saat içerisinde ulaşabilmenin ayrı bir öneme sahip olduğu hepimizce bilinmektedir.

Bu kez mevcut ağır kış şartları da göz önünde bulundurulduğunda, zamanla olan yarış daha da önemli bir hâl almaktadır. Depremin ardından üyelerimize olası ihtiyaçlar konusunda çağrıda bulunduk.

Bugüne kadar bu tür felaketlerde TMB üyelerinin sergilemiş olduğu gayret ve vermiş oldukları yoğun destek dikkate alındığında, özellikle depremin yaşanmış olduğu şehirlerimizde ve/veya yakın bölgelerde faaliyetleri bulunmakta olan üyelerimizin mevcut deprem enkazının kaldırılmasına yönelik çalışmalara destek vermek üzere öncelikle yetkili mercilerden gelecek taleplere uygun olarak ve yine yetkili mercilerle koordineli bir şekilde makine/ekipman desteğinde bulunmalarının, bu olumsuz tablonun bir an evvel ortadan kaldırılmasına katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir. Yetkili mercilerden Birliğimize ulaşan iş makinesi gibi taleplerin ivedilikle karşılanması noktasında da koordinasyon sağlayacağız.”

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 18
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Beşli İnşaat holdingleri iş makinalarını göndersinler. Yıllardır bizden yediniz. Bari bu zor günlerde ülkenize bir faydanız olsun
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Van'dan çıkan kamyon iş makinesinin sayısı fazla ama tipi nedeniyle zamanında varır mı bilmem... inşallah tez zamanda ulaşabilirler
  Cevapla
 • Gökhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Arkadas lar, yardımlarımızı kucumsemeyelim. Uzaktan yapacağımız en kucuk yardım (para olur, malzeme olur orada cıg olur. Bizim milletimizin en buyuk ozellıgı el acıklıgı gonul zenginliğidir. Cömerttir...
  Cevapla
 • Levent 1 yıl önce Şikayet Et
  Bugun elinde kim olursa olsun imkan olup da o enkaz altinda kalanlara yardim etmeyenler YAAAA HAKKK HELAKKKK ETTT bugun destek olmayacaksaniz ne zaman 11 sehir binlerce ev yikilan o canlar sadece bir partidenmi yoksa hepsi sol uiksa hepsi sagmi ne zaman gidecek yardima imkan sahibleri bu is makinalarini cumhuriyet torenlerinde gecit yapsinlar diye almadiniz is adamları
  Cevapla
 • Naz 1 yıl önce Şikayet Et
  Ağzımızı kaleminizi duaya alistirsak .birileri helak olurken yanindakiler zarar görmüyor mu .ne biçim bı ifade bunlar.yapici olalım .
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  birlik zamanı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle