Bakanlık duyurdu: 10 il için 250 milyon TL nakdi yardım aktarıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, "Acil ihtiyaçların karşılanması amacıyla 10 ilimizdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza ilk etapta 250 milyon TL nakdi yardım aktarılmıştır" açıklaması yapıldı.

Bakanlık duyurdu: 10 il için 250 milyon TL nakdi yardım aktarıldı
Bakanlık duyurdu: 10 il için 250 milyon TL nakdi yardım aktarıldı
GİRİŞ 06.02.2023 15:38 GÜNCELLEME 06.02.2023 15:43
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Deprem sonrasında bakanlığımız psikososyal destek ekipleri, ivedi olarak saha çalışmalarına başlamıştır. Bu kapsamda; Kahramanmaraş'a 116, Adana'ya 100, Hatay'a 108, Gaziantep'e 53, Osmaniye'ye 64, Malatya'ya 62, Adıyaman'a 33, Diyarbakır'a 67, Şanlıurfa'ya 65, Kilis'e 28 psikososyal destek personeli sevk edilmiştir. Hatay'a mobil sosyal hizmet merkezi TIR'ımız, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Malatya'ya ise mobil sosyal hizmet merkezi araçlarımız hareket etmiştir. Ayni yardımların toplanması ve ihtiyaç sahiplerine dağıtımının yapılması için Malatya, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş'ta 1'er, Gaziantep'te 2, Adıyaman'da ise 3 olmak üzere toplam 10 depo kurulmuştur" denildi.

''3 BİN BATTANİYE TESLİM EDİLDİ''

Toplanma alanlarındaki vatandaşlara dağıtılmak üzere Malatya ayni bağış deposundan Malatya Büyükşehir Belediyesine 2 bin 209 battaniye, Battalgazi Belediyesine 643 battaniye, Yazıhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na 152 olmak üzere toplamda 3 bin 4 battaniye teslim edildiği bildirilerek, "Acil ihtiyaçların karşılanması amacıyla 10 ilimizdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza ilk etapta 250 milyon TL nakdi yardım aktarılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Afet bölgesine bağışta bulunmak isteyen vatandaşların bağışlarını ikamet ettikleri ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına, Kaymakamlıklara teslim etmeleri gerektiği vurgulanarak, "Ayni bağışta bulunmak isteyen kurumsal firmaların ise Afet Acil Durum Başkanlığına ulaşarak, Ayni Bağış Depo Yönetimi ve Dağıtım Çalışma Grubumuz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Son kullanma tarihi geçmiş veya geçmeye yakın malzeme bağışı yapılmamalıdır. İkinci el, kullanılmış malzeme bağışı yapılmamalıdır. Öncelikli kabul edilecek bağışlar; eldiven, mont, bot, bere, çocuklar için mont ve kışlık giysi, tüplü katalitik soba, tüp, yatak, battaniye, powerbank, gıda kolisi (konserve), çocuk bezi, çocuk maması, kadın pedi, temizlik hijyen malzemesi" denildi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin
YORUMLAR 3
 • Akn 1 ay önce Şikayet Et
  Toplanacak tabi. Millet olmak devlet olmak bunu gerektirir, burada bos bos yorum yapana kadar sende Afad a birwz destek gonder
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Yazık Vala herşeye vergi veren vatandaşın zor günlerde aldığı karşılık komik bence deprem ülkesinde depreme dayanıklı imar neredeyse yok madi yarı m toplanıyor devlete yakışmıyor
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  boş konuşma lan devlet kim.. sen ben ..derdin ne senin böyle bir günde.bişey bilmiyorsan dua et.yada sus
  Cevapla