Yeni sondaj başladı: Gabar'ın 15 kat büyük bir petrol çıkabilir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Bugün Gabar'da terör bitti ama başka bir şey başladı. Geçen gün Şırnak'a gittim oradaki halk, petrol şehri olduklarını söylediler." dedi.

Yeni sondaj başladı: Gabar'ın 15 kat büyük bir petrol çıkabilir
Yeni sondaj başladı: Gabar'ın 15 kat büyük bir petrol çıkabilir
GİRİŞ 06.02.2023 08:41 GÜNCELLEME 06.02.2023 11:46
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Geçmişte Türkiye'nin, bulunduğu coğrafyada ve bütün dünyada çaresiz bırakılmaya çalışıldığını, Avrupa ülkelerine özenerek baktıklarını vurgulayan Soylu, "Dün hangisini yapmışlarsa bugün hep beraber aynısını yapmaya devam ediyorlar. Ama bugün oyun bozuldu. Bugün dev uyandı. Bugün 600 yıl düvel-i muazzamanın bize bıraktığı bu büyük emanete sahip çıkıyoruz." ifadesini kullandı.

Kapatılan petrol kuyularını açtıklarını, Gabar'da terörü bitirdiklerini belirten Soylu, terörden kurtulan Şırnak'ın artık petrol şehri olduğuna dikkati çekti.

15 KAT BÜYÜK PETROL REZERVİ

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının Gabar'da yeni bulduğu petrole ilişkin konuşan Soylu, "Daha yeni başladılar. Şimdi başka bir alana daha girdiler. Orayı da deliyorlar. Oradan da büyük ihtimalle, Allah'ın izniyle, çok güzel müjdeli bir haber alınacak. Bu çıkanın en az 10 katı, 15 katı kadar bir rezerv olduğunu tahmin ediyorlar. Aynı Arabistan'ın bazı yerlerinde olduğu gibi gravitesi yüksek." bilgisini paylaştı.

Bingöl'ün Genç ilçesinde 320 milyon ton demir cevheri çıktığını, o bölgeye de Ereğli Demir Çelik gibi fabrika kurulduğunu, başlangıçta 600 milyon dolarlık yatırım yapıldığını anımsatan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tayyip Erdoğan, bugünkü Türkiye'de sadece dünyanın en büyük atom enerji santrallerinden bir tanesini yapmıyor. Tayyip Erdoğan sadece dünyanın en büyük, Gezi olaylarında itiraz edilen İstanbul Havalimanı ile bu ülkeyi karşı karşıya bırakmamış. Tayyip Erdoğan, Osmangazi Köprüsü'nden Çanakkale Köprüsü'ne kadar, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden Nissibi Köprüsü'ne kadar Türkiye'nin dört bir yanını sadece yollarla bütünleştirmedi. Sadece bu insanlara, emeklilere 'Eğer bankaya gelemiyorsanız, evinize gelir size maaşınızı veririz' diyen, bir insanın onuruna yaklaşan en güzel devlet hizmetkarlığını yapmadı. Tayyip Erdoğan, sadece bu ülkede başı örtülüyü, başı açığı, bu ülkenin her insanını, eşit vatandaştır anlayışıyla kendi özgürlükleri ve hürriyetiyle buluşturmadı. Tayyip Erdoğan, insanların etnik kökenlere ayrıldığı, herkesin ötekileştirildiği bir Türkiye'de herkesi kucaklayan, herkesin kendisini ifade edebildiği bir tavrı sadece ortaya koymadı. Tayyip Erdoğan, bizim büyüdüğümüz Türkiye'de hayal edemeyeceğimiz büyük devrimler ortaya koydu. Eğer Menderes, Demirel, Özal, Erbakan, Türkeş gibi kıskıvrak yakalayabilselerdi, bu adımların hiçbirini ona attıramazlardı."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu millete yeniden dirilişin ne olduğunu gösterdiğini anlatan Soylu, "Eğer bugün Amerika'ya, Amerikan Büyükelçisi'ne, Avrupa ve Avrupa'nın büyükelçilerine, yaptıklarını yüzlerine karşı söyleyebiliyorsak, bizim gibi vatan evlatlarının özgüveninin kendinde buluşmasını sağlaması ve Türkiye'nin yeniden ayağa kalkması konusunda en büyük adımını attı. Bu yol açılmıştır ve bu yol açılmaya devam etmektedir." diye konuştu.

"PANDEMİDE ÇÖKTÜLER, ENERJİDE ÇÖKTÜLER, GIDADA, İNSANLIKTA, GÖÇTE ÇÖKTÜLER"

Bakan Soylu, salgın sürecinde Amerika ve Avrupa'nın yaşlılarını ölüme terk ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sadece beş yıldızlı hastane yaptırmadığını, dünyanın bir ülkenin nasıl yönetilebileceğini gösterdiğini ifade etti.

Yıllarca Amerika ve Avrupa'nın dünyanın 10, 20 ve 100 yılını planladığı yönünde söylemler duyduklarını hatırlatan Soylu, şu düşünceleri dile getirdi:

"Madem o kadar çok biliyordunuz, madem 10 yılınızı, 20 yılınızı, 50 yılınızı planlıyordunuz; bu kışın soğuğunu planlayabilseydiniz bari. Bu kışın soğuğunu planlayabildiler mi? Enerji nereden gelecek? Pandemide çöktüler, enerjide çöktüler, gıdada, insanlıkta, göçte çöktüler. Hepsinde çöktüler. Hepimizi kandırdılar. 'İngiltere demokrasinin beşiğidir' dediler. Bu nasıl demokrasinin beşiği ki 3 ayda talimatla 3 başbakan değişiyor. Gözümüzü boyadılar. Hepimizi kandırdılar. Hepimizi istedikleri gibi yönetmek için bir hizaya sokmaya çalıştılar. Yıllarca bu yalanları hep ortaya koymaya çalıştılar. Bu yalanları ve dolanları yıkan hem de bir fiskeyle yıkan Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bu milleti yeniden o dirilişe, yeniden o büyük uyanışa, yeniden o büyük anlayışa sevk eden Recep Tayyip Erdoğan'dır."

Soylu, Avrupa, mülteci göçünü engellemek için Türkiye-Yunanistan, Türkiye-İran, Türkiye-Suriye sınırlarına duvarlar yapılması dışında bir şey düşünmezken, Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde İdlib'den Cerablus, Azez, Resulayn ve El Bab'a kadar bölge insanının rahat bir şekilde yaşayabilmelerini temin edebilmek için elinden gelen her şeyi ortaya koyduğunu bildirdi.

Türkiye'nin İdlib'de 100 bin ev yaptığına işaret eden Soylu, "Yüz bin briket ev yapılmamış olsaydı o insanlar nereye geleceklerdi? Karda, yağmurda, çamurda, yoksullukta, elbette ki Türkiye'ye geleceklerdi. Eğer Azez, Cerablus, El Bab, Resulayn, Tel Abyad terör örgütlerinden bir şekilde arındırılmamış olsaydı, temizlenmemiş olsaydı, o insanlar sınırlarımıza dayanacaktı. Amerika, Avrupa bunu hesap etmedi. Kendisi gibi bizi sömürgeci zannetti." değerlendirmesinde bulundu.

Şimdi de LGBT denilen, bütün toplumu cinsiyetsizleştirmeye çalışan bir anlayışın, üzerlerine konulmaya çalışıldığına dikkati çeken Soylu, "Yapmadıkları oyun, yapmadıkları tezgah kalmadı. Kim cinsiyetsizleşmek istiyorsa cinsiyetsizleşsin. Kılıçdaroğlu kendi tebaasını, kendi arkadaşlarını cinsiyetsizleştirmek istiyorsa cinsiyetsizleştirsin." sözlerini sarf etti.

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 10
 • Neco 1 yıl önce Şikayet Et
  İyiki varsınız, Rabbim sizleri iki cihanda aziz, muhafaza ve muzaffer eylesin. Bu vatana, İslama hizmetkar eylesin.
  Cevapla
 • ibrahim sarı 1 yıl önce Şikayet Et
  hellal olsun yiğit bakanım hedef KIZILELMA sandıklar patlayacak emperyalistlerin pis elleri üzerimizden çekildiğine '' TÜRKİYE '' olarakşahitlik ediyoruz
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Yüzyılın parlayan yıldızı ülkemiz ve onun lideri REİS REİS REİS yine yeniden bir daha ,başka tanımaz bilmeyiz.....devasa hizmetlere devam inş.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  ben inanıyorum o bölgede çok büyük bir petrol Denizi var. inşallah çıkaracağız
  Cevapla
 • Kamil 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah , Ben de inanıyorum
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir anda olmadı arkadaşım.Hiç bir devlet açık olarak düşmanlık yapmaz.Pkk o bölgede niye vardı kim besliyordu onları şimdi yok oldukları için oluyor bunlar.Bu devletin 30 ~ 35 yılını çaldılar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle