İstanbul'da en ucuz balığın kilosu 60 TL!

Havaların bir süredir mevsim normalleri dışında seyretmesi nedeniyle balık tezgahları boş kaldı. Balığın soğuk suyu sevdiğini belirten balıkçılar, çeşit olsa da denizlerden az balık çıktığını söyledi.

İstanbul'da en ucuz balığın kilosu 60 TL!
İstanbul'da en ucuz balığın kilosu 60 TL!
GİRİŞ 04.02.2023 11:32 GÜNCELLEME 04.02.2023 11:32
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Hava sıcaklığı bir süredir mevsim normalleri dışında seyrediyor. Buna bağlı olarak denizlerden balık az çıkıyor. İstanbul'daki balık tezgahları boş kaldı, fiyatlar ise geçen haftalara göre arttı. Geçtiğimiz haftalarda kilosu 100 TL’ye satılan çinekop 200 TL’ye kadar yükseldi. Tezgahın en ucuz balığı ise kilosu 60 TL’den satılan hamsi oldu.

“KAR VE YAĞMURUN YAĞMAMASI BALIK BOLLUĞUNU ENGELLİYOR”

Havanın bu sene mevsim normalleri dışında gitmesi nedeniyle balıkçılığın tam manasıyla olmadığını belirten balıkçı Muharrem Arduç, “Görüldüğü üzere tezgahlarda çeşit var fakat bolluk yok. Bunun sebebi de kar ve yağmurların yağmıyor olması. Balığın kulağına kar suyu kaçsa hem fiyatlar düşer hem bolluk yaşarız. Karadeniz hamsisinde düşüş var, fiyatı ise 50-60 TL arasında seyrediyor. Balık soğuk havayı sever. Fırtına olursa balıkçılar ava çıkamaz ikisi farklı bir şey. Lodosta balık dibe kaçar. Çinekopun kilosu 100 TL’ye kadar düşmüştü şu anda 200 TL’yi bulmuş durumda. İstavrit 100 TL’den aşağı düşmedi. Bu dönemde genelde hamsi ve istavrite talep oluyor. Dediğim gibi kar ve yağmur yağarsa sezonu bollukla kapatabiliriz” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 5
 • Hasanbb 3 ay önce Şikayet Et
  Türkiye nin 3 tarafı denizlerle çevrili açık deniz avcılıpı bile yapabilir. Ama her konuda olduğu gibi bu konuda da berbat seviyedeyiz. Evimizin karşı köşesinde 4 yol kavşak var ve balıkçı var. Çipura 180 lira dan başlıyor levrek 300 lira. Hamsi yok olanda bazen 100 lira. Türk insanına havayı, okjeni bile parayla satacak babayiğiyleri bekliyoruz. Yazık be yazık
  Cevapla
 • Murat 3 ay önce Şikayet Et
  Balık bir gün ucuzladı, bir gün pahalı diye haber çıkıyor. Çayır Allah'ın,bayır Allah'ın. Deniz Allah'ın, balık Allah'ın. Sermeyesiz bir ürün, en ucuzu 60 TL ise vay memleketim vay.
  Cevapla
 • pirana61 3 ay önce Şikayet Et
  yeni fırsatçılığın adı kar yağdı yağmur yağdı hava güneşli gitti fırtınalı gitti kar yağmadı yağmur yağmadı hava güneşli gitmedi fiyatlar yükseldi
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  İnsanların işleri güçleri manüplasyon yapıp milleti kazıklamak. Tokları doyuramıyoruz. Şişdikçe şimek istiyorlar. Renoya binen ford, fordtan sonra toyota sonra mercedes sonra, sonrası bitmiyor bşr avuç kara toprak
  Cevapla
 • CCC 3 ay önce Şikayet Et
  Balık bol olunca fiyat düşecek mi Tabiki HAYIR, denize dökersiniz yine de fiyat düşürmezsiniz. Vicdanı merhameti olmayana İNSAN denmez.
  Cevapla