Akaryakıt fiyatlarına çifte indirim ve zam

Bu gece yarısından itibaren motorine 68 kuruş indirim, LPG oto gaza ise 1 lira 7 kuruş zam geldi. Değişikliğin ardından motorinin litresi bazı şehirlerde 21 lira seviyelerine gerilerken, oto gazın litresi ise 12 lira sınırına çıktı. r.

Akaryakıt fiyatlarına çifte indirim ve zam
Akaryakıt fiyatlarına çifte indirim ve zam
GİRİŞ 03.02.2023 06:40 GÜNCELLEME 03.02.2023 11:46
Bu Habere 47 Yorum Yapılmış

Petrol fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere bağlı olarak akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Dün motorinin fiyatı 1 lira 2 kuruş düşmüştü. Bugün ise akaryakıta bir zam bir de indirim geldi.

MOTORİNE İNDİRİM, OTO GAZA ZAM

Motorine 1 hafta içinde 3. indirim müjdesi geldi. Cumartesi gününden geçerli olmak üzere motorine 68 kuruşluk bir indirim daha bekleniyor.

MOTORİN VE OTO GAZIN FİYATI NE KADAR OLDU?

Fiyat değişikliğinin ardından motorinin litresi İstanbul'da 21 lira 87 kuruşa, Ankara'da 22 lira 16 kuruşa, İzmir'de 22 lira 20 kuruşa geriledi. LPG oto gazın fiyatı ise İstanbul ve Ankara'da 11 lira 99 kuruşa, İzmir'de 11 lira 79 kuruşa çıktı.

AKARYAKITTA FİYAT SÜREKLİ DEĞİŞİYOR

17 Ocak'ta benzin 67 kuruş, 18 Ocak'ta motorin 1 lira 5 kuruş, 25 Ocak'ta benzin 1 lira 25 kuruş zamlanmıştı. 27 Ocak'ta benzin ve motorine 60'ar kuruş, 2 Şubat'ta ise motorine 1 lira 2 kuruş indirim gelmişti.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 47
 • Oğuz boyları 1 ay önce Şikayet Et
  Almanya'da benzin 45 tl
  Cevapla
 • hakan 1 ay önce Şikayet Et
  maaşınız yatmıştır
  Cevapla
 • osman 1 ay önce Şikayet Et
  yani 2 avro senin maasin ne kadar 5000 avro 100 avroya 50 lit benzin aliyon yani 1 depo .o benzini ne kadar kullaniyon 1 ay bu kadar basit. cok pahaliysa kendi ulkene geri don
  Cevapla
 • Alamancı 1 ay önce Şikayet Et
  Almanyada asgari ücretde 30 bin tl
  Cevapla
 • Mahmut Didim 1 ay önce Şikayet Et
  Mrb arkadaşlar benim anladığım kadarıyla LPG %18 zam yapılmış yani 1.7 kuruş motirinede 68 kuruş yani 2.8 indirim gelmiş ben bundan şunu anladım adamlar dalga geçiyor dolar aynı dolar dünya piyasasinda petrol düşüyor bizimkilerinde yaptığı gariban halkla eğlenmek yazık günah ya LPG indirim yapmıyorsunuz bari bariz zam yapmayın
  Cevapla
 • Sefa 1 ay önce Şikayet Et
  Aynen katılıyorum sana gardaşım millet ile dalga geçiyor lar resmen utanmadan
  Cevapla
 • Matcı 1 ay önce Şikayet Et
  1.7 değil 1,07
  Cevapla
 • NİYAZİ KARACA 1 ay önce Şikayet Et
  Hadi pazarı marketi anladık onlar yapıyor, ÖTV, MTV, Sigorta, Kasko, Doğalgaz, Elektrik, Su, Ulaşım, Vergi, Harçlar v.s. bunları kim yapıyor. Akaryakıt indirimi bindirimi psikolojimizi bozdu, her aldığımızda farklı bir fiyat, belirli bir rakama sabitleyin gitsin.
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Petrol düşerken ve de seçime giderken LPG ye zam yapmak... akıl alır gibi değil!
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Yahu hepsini 17tl ye sabitleyin gitsin
  Cevapla
 • A.D 1 ay önce Şikayet Et
  10 Tl düz
  Cevapla
 • Uzman 1 ay önce Şikayet Et
  2. uzman da 12tl dedi. Var mı? daha indiren...
  Cevapla
 • Rahmi Yersen 1 ay önce Şikayet Et
  Konunun uzmanı konuştu.. neye göre 17 de 12 değil?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle