AB ülkesi Baykar'ın kapısını çaldı: Biz de SİHA istiyoruz

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB2'lere dünyanın ilgisi artarak devam ediyor. Avrupa Birliği üyesi ülkenin SİHA tedariki için BAYKAR ile görüşmelere başladı açıklandı.

GİRİŞ 30.01.2023 11:31 GÜNCELLEME 30.01.2023 16:29
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin savunma sanayiinde çığır açan yerli insansız hava araçlarına ilgi sürüyor. ABD ve Çin'li rakiplerini geride bırakarak 28 ülkeye ihraç edilen Bayraktar TB-2 için bir ülke daha Baykar'ın kapısını çaldı.

AB ÜYESİ PORTEKİZ SİHA İSTİYOR

Avrupa Birliği ülkesi Portekiz'in, geliştirdiği SİHA/İHA'larla dünyada harp paradigmasını değiştiren BAYKAR'la görüşmelere başladığı açıklandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Portekiz Dışişleri Bakanı Joao Gomes Cravinho ile düzenlenen ortak basın toplantısında "BAYKAR ile Portekiz arasında görüşmelerin başlamış olduğunu da öğrendim." açıklamasında bulundu.

Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 56
 • Adıyaman li 1 ay önce Şikayet Et
  Babacan duymasın dokunmaya kalkar.
  Cevapla
 • Muho 1 ay önce Şikayet Et
  Babacana bir dokunacaklar pir dokunacaklar bir daha oturduğu yerden kalkamayacak
  Cevapla
 • Hüseyin TONYALI 1 ay önce Şikayet Et
  Türk halkı ona dokunaçak az kaldı
  Cevapla
 • tepki 1 ay önce Şikayet Et
  maket uzmani ve yorumcu buna da uyunca maket der dunya maket icin mi para veriyor nerde manyak deli var ise yorumcu haberci olmus bir maket ile gercek seyi bile bilmiyor
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Kudurun içimizdeki ebedi vatan hainleri bakın siha oyuncaklarını Portekiz’de alıyor bu sihaları uzaydan marslılarda gelip sipariş verse siz yine bu ülkeye hainlik yapmaya devam edeceksiniz soyunuz kurusun emi
  Cevapla
 • Müdafa 1453 1 ay önce Şikayet Et
  Güzel Türk halkının göz bebeği olan Bayraktar firması ve ailesi kanı bozuk bebecan tarafından dokunulacakmış ey bebecan yemin ediyorum Türk halkı seni öyle bir kaba koyması yapar ki Ana beni neden doğurdun diye haykıracak zamanın bile kalmaz halk olarak hainlere uyarınız haddinizi biliniz cezanız çok ağır olacak halk olarak kimin kanı bozuk olduğunu olmadığını çok iyi biliyoruz ceza gününüz çok yakın.
  Cevapla
 • nihat 1 ay önce Şikayet Et
  Yahu Portekiz naapacakmış bu maketleri, onlara bol bol heykel ve saman satın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle