Altın heyecanı! Geri sayım başladı! İlk külçeyi Başkan Erdoğan dökecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Söğüt'te Türkiye'nin sayılı altın maden işletmelerinin bir tanesinin açılışını yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanı'mız orada ilk altını dökmüş olacak." dedi.

Altın heyecanı! Geri sayım başladı! İlk külçeyi Başkan Erdoğan dökecek
Altın heyecanı! Geri sayım başladı! İlk külçeyi Başkan Erdoğan dökecek
GİRİŞ 26.01.2023 20:40 GÜNCELLEME 27.01.2023 09:24
Bu Habere 43 Yorum Yapılmış

Keşfedilen 109 ton altının ekonomiye kazandırılması için geri sayım başladı. Yaklaşık 6 milyar dolar değere sahip altının işlenmesi için kurulan tesis Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından açılacak.

Dönmez, Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya'yı ziyaretinin ardından, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenecek toplu açılış töreni alanında incelemelerde bulundu.

Tören alanında gazetecilere açıklama yapan Dönmez, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 60'a yakın projenin açılışının yapılacağını anımsatarak, bu projelerden 21'inin kendi bakanlığının çalışmalarıyla ilgili olduğunu dile getirdi.

İLK KÜLÇEYİ BAŞKAN ERDOĞAN DÖKECEK

Açılışı yapılacak Söğüt'teki altın madeniyle ilgili de bilgi veren Bakan Dönmez, "Söğüt'te yarın Türkiye'nin sayılı altın maden işletmelerinin bir tanesinin açılışını yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanı'mız orada ilk altını dökmüş olacak. Akabinde de sağlık yatırımlarımız başta olmak üzere, sulama ve özel sektöre ait yatırımlar var. Yarın bütün Bilecikli hemşehrilerimizi törenin yapılacağı bu meydana bekliyoruz." diye konuştu.

Bilecik'in son yıllarda kalkınan, gelişen ve sanayisi hızla büyüyen kentlerden biri olduğunu vurgulayan Dönmez, şehrin artık bir kavşak noktasında yer aldığını belirtti.

Kentin yol ve ulaşım problemi kalmadığına işaret eden Dönmez, şunları kaydetti:

"Yakında Yenişehir'e bağlantı yolumuz tamamlanacak. Yine Osmaneli üzerinden limana olan demir yolu projemiz devam edecek. Bunları da dikkate aldığımızda burada üretilen ürünlerin gerek ulusal gerekse uluslararası pazarlara çıkış noktasında son derece avantajlı durumda olduğunu söyleyebiliriz. Bilecik'i tanımlarken 'taşı mermer, toprağı seramik' dedik. Şimdi toprağın altından bir başka cevheri daha ekonomiye kazandırmanın mutluluğu ve heyecanını birlikte duyacağız. Çünkü artık taşı mermer, toprağı sadece seramik değil, aynı zamanda altın olan yurdumuzun bir köşesinden bahsediyoruz. Cevherden mücevhere giden yolun en güzel örneklerinden birini inşallah yarın Söğüt'te Sayın Cumhurbaşkanı'mızın teşrifleriyle açmış olacağız."

Bakan Dönmez'e kentteki temaslarında Bilecik Valisi Kızılkaya ile AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım da eşlik etti.
 

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 43
 • Önce Vatan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne gerek var bu gelişmelere böyle giderse siz dışarı bağımlılıktan tamamen sıyrılmaktasınız dış gavurlar ne yiyecek, bağımlılık iyidir, imf den borç alıp hazır yemek vaarken niçin çalışıyorsunuz? gavur gelip ülkemizde çıkarıp alsın gitsin sömürülmeye alışığız ezber bozmayın.
  Cevapla
 • yaman 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah Yar ve yardımcın olsun sayın başkanım
  Cevapla
 • yakup 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu milletin üzerindeki lanet ayasofyanın açılmasıyla son bulmuştur allah devamını nasip etsin
  Cevapla
 • DEREKÖYLÜ 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunca hizmeti,nimeti görmeyenlere inat, ADAM YİNE KAZANACAK.
  Cevapla
 • BİZİMKÖYLÜ 1 yıl önce Şikayet Et
  amin. inşaAllah...
  Cevapla
 • emin 1 yıl önce Şikayet Et
  Zamanla bu kazanımlar halkımızada yansıyacak inşeallah ama bizim millet sabırsız kolay şeylermi bunları çıkarıp işlemek yinede çabuk yapıyorlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle