Son dakika: Benzin ve motorine indirim geldi! Litre fiyatları yeniden değişti

Rusya-Ukrayna savaşı, brent petrol fiyatlarında dalgalanmaya sebep olurken, benzin ve motorin fiyatlarında indirim ve zam haberleri birbiri ardına geliyor. Bu gece yarısından itibaren benzin ve motorinin litresi 60'ar kuruş düştü.

GİRİŞ 27.01.2023 06:21 GÜNCELLEME 27.01.2023 06:27
Bu Habere 77 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Petrol fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere bağlı olarak akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. 2 gün önce benzine gelen zammın ardından bugün de akaryakıta çifte indirim geldi. Bu gece yarısından itibaren benzin ve motorinin fiyatı 60'ar kuruş düştü.

BENZİN VE MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLDU?

İndirimin ardından benzinin litresi İstanbul'da 21 lira 10 kuruşa, Ankara'da 21 lira 34 kuruşa, İzmir'de 21 lira 26 kuruşa geriledi. Motorinin litresi ise İstanbul'da 23 lira 47 kuruşa, Ankara'da 23 lira 74 kuruşa, İzmir'de 23 lira 79 kuruşa indi.

FİYAT SON 10 GÜNDE 3 KEZ DEĞİŞTİ

17 Ocak tarihinde benzinin fiyatı 67 kuruş, 18 Ocak tarihinde motorinin fiyatı 1 lira 5 kuruş, 25 Ocak tarihinde ise benzine 1 lira 25 kuruş zam gelmişti.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Son dakika: Benzin ve Motorine yeni indirim geliyor

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 77
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  en doğru yorumu mehmet fatih yapmış döviz düşmeden petrol düsmez
  Cevapla
 • Hasi 2 ay önce Şikayet Et
  Benzin fiyatlari dünyada hergün deyisir almanyada günde 2 kere deyisir cogu cahiller bilmez petrol borsada islenir
  Cevapla
 • İsak 2 ay önce Şikayet Et
  Deyişir değil değişir bir de cahil diye itham ediyorsun insanları...
  Cevapla
 • Beyaz Kurt 2 ay önce Şikayet Et
  bu gece zam gelir.en az 1 tl.
  Cevapla
 • iyidere 2 ay önce Şikayet Et
  1 indir 2 bindir vurun un çuvalına...
  Cevapla
 • Söz 2 ay önce Şikayet Et
  Reisci olunmaz doğulur herkes haddini bilecek 15 Temmuz da bu ülke Bir daha şehadet kanlarıyla sulandı ne olursa olsun reise davaya sırtımozo dönmeyiz. Beğenmeyen istemeyen zig zag cılr rüzgar nereye eserse o tarafa gidebilr
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle