Esnaf da emeklilikten yararlanmak istiyor

Esnaf ve sanatkarın bağlı oldukları TESK, dün dile gelen vergi ve SSK yapılandırmalarını haberi için bir açıklama yaparak, esnaf için sevindirici olduğunu, ödemelerin uzun vadelere yayılması gerektiğini dile getirdi.

Esnaf da emeklilikten yararlanmak istiyor
Esnaf da emeklilikten yararlanmak istiyor
GİRİŞ 21.01.2023 11:14 GÜNCELLEME 21.01.2023 11:14
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), yaptığı açıklamada, prim gün sayısının da SSK ile eşitlenerek esnafın emeklilikten yararlanması konusunu gündeme getirdi.

Yapılandırma paketi esnafımız adına sevindirici

Yapılandırma paketinin esnaf ve sanatkarlar adına sevindirici olduğunu ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şunları ifade etti:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması beklenen vergi ve SGK borçlarına yönelik yapılandırma paketi esnaf ve sanatkar camiamız ile tüm vatandaşlar adına sevindirici. Yeni bir düzenleme ile esnafımız da yapılandırma kapsamına alınarak emekli olabilmelerinin önü açılmalı.

“Yapılandırma ödemeleri uzun bir zaman dilimine yayılmalı”

Yapılandırma ödemelerinin uzun bir zaman dilimine yayılması gerektiğini belirten  Palandöken, 

“Vergi ve SGK borçlarının yapılandırılacak olması günümüz ekonomik koşullarında oldukça sevindirici. Ancak kış döneminde esnafın elektrik, doğalgaz gibi girdi maliyetlerindeki artış göz önünde bulundurularak yapılandırma ödemeleri uzun bir zaman dilimine yayılmalı. Bağ-Kur'lu esnafımızın prim gün sayısı SSK’lı çalışanlarla eşitlenerek emeklilik hakkı sağlanmalı”

KAYNAK: AA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Erdoğan 1 yıl önce Şikayet Et
    Esnaf çifçi bağkur SGK eşitlenmeli. Kadınların SGK öncesi doğum borçlanması hakkı verilmeli
    Cevapla