İstanbul Havalimanı dünyada ikinci sırada

İstanbul Havalimanı yapılan araştırmada 309 destinasyona ulaşım imkanı sağlayarak dünyanın bağlantısı en fazla havalimanları arasında ikinci sırada yer aldı.

İstanbul Havalimanı dünyada ikinci sırada
İstanbul Havalimanı dünyada ikinci sırada
GİRİŞ 19.01.2023 11:29 GÜNCELLEME 19.01.2023 11:50

İngiltere merkezli The Independent gazetesi öncülüğünde havacılık sektörüne ilişkin araştırmalara imza atan Cirium tarafından ''Dünyanın Bağlantısı En Fazla Havalimanları” listesi yayımlandı. İGA İstanbul Havalimanı, listede Frankfurt Havalimanı’ndan sonra ikinci sırada yer aldı. Paris Charles De Gaulle Havalimanı’nın ise bağlantısı en fazla olan üçüncü havalimanı olduğu açıklandı. Yapılan araştırmaya göre Almanya’da bulunan ve Lufthansa’nın ana merkezi olan Frankfurt Havalimanı’nın 330 destinasyona bağlantısıyla “Dünyanın Bağlantısı En Fazla Olan Havalimanı'' olduğu belirtildi.

İGA İstanbul Havalimanı’nın ise 309 destinasyona ulaşım imkânı sağlayarak ''Dünyanın Bağlantısı En Fazla Havalimanları'' listesinde ikinci sırada yer aldı. Türk Hava Yolları ise çoğu Afrika olmak üzere diğer tüm hava yolu şirketlerinden daha fazla ülkeye hizmet verdiği belirtildi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.