Merkez Bankası'nın politika faizini sabit bırakması bekleniyor

TCMB, bu hafta perşembe günü saat 14.00'te politika faizini açıklayacak. Faiz kararı ile ilgili yapılan ilk anket sonuçlandı.

Merkez Bankası'nın politika faizini sabit bırakması bekleniyor
Merkez Bankası'nın politika faizini sabit bırakması bekleniyor
GİRİŞ 16.01.2023 13:45 GÜNCELLEME 16.01.2023 13:45
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) politika faizini açıklamadan önce ekonomistlerin beklentileri yapılan anketlerin doğrultusunda açıklanıyor.

Geçen ay gerçekleştirilen PPK toplantısında, politika faizi yüzde 9 düzeyinde tutulmuştu.

AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi'ne göre faiz sabit bırakılacak

AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin tamamı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) politika faizini sabit bırakmasını bekliyor.

Ankete 15 ekonomist katıldı

AA Finans'ın, 19 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilecek PPK toplantısına yönelik beklenti anketi, 15 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı.

2023 sonuna ilişkin politika faizi beklentisi

Öte yandan 2023 sonuna ilişkin politika faizi beklentisini ileten 6 ekonomistin tahminlerinin ortalaması yüzde 19,4 düzeyinde gerçekleşti. Söz konusu beklentiler yüzde 7 ile yüzde 26 arasında değişti.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • vatandaş41 1 yıl önce Şikayet Et
    sabit bırakılması mı sabit tutulması mı
    Cevapla