İç-dış yıkama 200 TL'ye çıktı: Araç sahipleri isyanda

Otopark ücretlerinden sonra oto yıkama ücretlerine yapılan zamlar vatandaşı isyan ettirdi. Türkiye’de ortalama oto yıkama ücreti 70 liraya yükseldi. İstanbul’da sadece iç dış yıkama 200 lirayı buluyor.

GİRİŞ 13.01.2023 08:57 GÜNCELLEME 13.01.2023 09:27

Otomobil sahibi olmanın maliyeti her geçen gün artıyor. Yalnızca arabanın fiyatı değil, yakıt, sigorta, muayene, bakım, otopark ücretleri, cezalar derken, bir otomobili alıp kontak çevirmeden bile ciddi rakamlara mal oluyor.

Sosyal medyada son dönemde otomobil masraflarıyla ilgili en dikkat çeken detayın ise yıkama ücretleri olduğu görülüyor. Geçen yıla göre iki kattan fazla artan oto yıkama ücretleri vatandaşları isyan ettiriyor. Birçok kişi yıkamacıya gitmek yerine, benzin istasyonlarında veya kendi imkânları ile otomobilini yıkamaya yöneliyor. Bugün Türkiye genelinde binek bir otomobilin yıkama ücreti ortalama 70 lira.

200 LİRAYA YIKAYAN VAR

Ancak bu rakam büyükşehirlerde daha da artıyor. Örneğin İstanbul’da fiyatlar 80-120 liraya kadar çıkıyor. Bazı bölgelerde ise fiyatlar 200 lirayı buluyor. Şayet buharlı temizleme, ozon ile sterilizasyon gibi özel teknikler istenirse 500, tamamen her şey dâhil dip yıkama ise 1.000 TL civarında… SUV tarzı otomobillerin fiyatı ise 150 TL. Minibüs, kamyonet 200 TL’ye, Otobüs ise 350 TL’ye yıkanıyor.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.