Araç satacaklar dikkat! Yeni ilan ücreti kararı

Türkiye'nin en büyük ilan sitelerinden olan Sahibinden araç satışlarıyla ilgili yeni bir ek ücret kararı aldı.

GİRİŞ 11.01.2023 09:49 GÜNCELLEME 11.01.2023 12:05
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

İkinci el araç fiyatlarıyla ilgili tartışmalar sürerken, sahibinden.com araç satışlarıyla ilgili yeni bir ek ücret kararı aldığını duyurdu.

Kurumsal üyelere gönderilen yeni sözleşmeye göre; Vasıta kategorisinde fiyatı 1,000,000 TL'nin üzerinde olan araçların ilan ücretlendirmesi değiştirildi.

Yeni Citroen C4X Türkiye'de: İşte kampanyalı fiyatı ve özellikleriYeni Citroen C4X Türkiye'de: İşte kampanyalı fiyatı ve özellikleri

10 Şubat tarihinde uygulamaya konacak ek ücret kararıyla birlikte, 1,000,000 TL'nin üzerindeki araçların 1,000,000 TL'yi aşan tutarının on binde üçü, ilan ek ücreti olarak tahsil edilecek.

Ancak araç fiyat artırılmadan tekrar ilana konursa ilan ek ücreti alınmayacak. Öte yandan 1,000,000 TL'nin altında araçların satışı bu uygulamadan etkilenmeyecek.


Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 20
 • Hyr 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz marketplaceden tarafa tercihimizi yaptık bile. Sahibinden fırsatçı davranıyor. Letgo da makul. Sahibinden bitti. Herkes orda yayınlamayınca belirleyiciliği yok oldu.
  Cevapla
 • Koray 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu site sahibi yakında Türkiyenin en zengini olur
  Cevapla
 • paola 1 yıl önce Şikayet Et
  tüm araçlara 500 lira şartı koyun.. canı sıkılına egosunu tatmin etmesin.. gerçek satıcı girsin.
  Cevapla
 • Dibinibulan 1 yıl önce Şikayet Et
  Nirde çamlıca camiindeki arabalar,ilana mi çıktı.
  Cevapla
 • Türkcan 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynı evin ilanını başka emlakçılar da paylaşıyor yayınlıyor bunlara fahiş ilan yayınlama ücreti alın. Yoksa önüne gelen aynı evi farklı fiyatlarla yayınlıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle