Bakan Dönmez duyurdu! Türkiye Bulgaristan'a doğalgaz satacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin Bulgaristan'a doğalgaz satışı yapacağını ve anlaşmanın yarın imzalanacağını duyurdu.

GİRİŞ 03.01.2023 03:22 GÜNCELLEME 03.01.2023 14:32
Bu Habere 130 Yorum Yapılmış

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı bir televizyon programında Bulgaristan ve Türkiye arasında Doğalgaz satışı yapılacağını ve anlaşmanın yarın imzalanacağını açıkladı.

Bulgaristan Enerji Bakanı Rossen Hristov da daha önce Türkiye'nin sıvılaştırılmış Doğalgaz (LNG) terminallerinden 1 milyar metreküplük kapasite kullanmak için müzakerelerin sürdüğünü söylemişti.

Bakan Dönmez TvNet yayınında yaptığı açıklamada ayrıca Türkiye'nin Umman'dan sıvılaştırılmış doğalgaz ithal edeceğini belirtti. Anlaşmanın kısa süre içinde imzalanacağını söyledi.

Gülşah Kerimoğlu Haber7.com - Editör
Haber 7 - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Haber7.com sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı.
YORUMLAR 130
 • Halil 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok şükür bol doğal gaz var ülkemizde yakında bu nimettin bolugu mutlaka yansır merak etmeyelim
  Cevapla
 • abuzer 1 yıl önce Şikayet Et
  yav arkadaş benim evime gelmeyen doğalgazı nasıl satacaklar.önce benim evin önünden geçip giden fakat evime giremeyen bütün müracatlarıma rağmen hiçbir işlem yapmayan ilgisiz alakasız muhtarımızla sıkıntı yaşarken neden bana verilmiyor neden bende faydalanmıyorum benim param bulgar parası kadar değerli değil mi ya da bende mi gidip bulgar vatandaşı olayım
  Cevapla
 • Ayhan Kacar 1 yıl önce Şikayet Et
  Öncelikle, Türkiyede, hane ve sanayiye, yüzde 25 indirim olsun. Gerisini satalım...
  Cevapla
 • Bekir 1 yıl önce Şikayet Et
  2-3 seneye kalmaz Türkiye OPEC üyesi olur - Karadeniz Doğalgazı Doğu Akdeniz Hidrokarbon kaynakları Ege Gabar Libya Cezayir - ahanda buraya yazıyorum
  Cevapla
 • Ayşe Nur 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok şükür doğalgazımız her yerlerden fışkırıyor o zaman bize ucuz satın niye oraya heba ediyorsunuz ?
  Cevapla
 • bülent 1 yıl önce Şikayet Et
  Daha ucuza al, pahalıya sat, kar kardır.....
  Cevapla
 • bizim köyün delisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Ayşe Nur oraya bedava vermiyorlar yani heba etmiyorlar merak etme. ordan gelen para ile de başka hizmetler yapılıyor. Bize zaten ucuz satılıyor, pandemi başından beri kullandığımız doğalgazın yüzde yetmişbeşini devlet karşılıyor, belki de farkında bile değilsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle