Telsiz kullanım ücreti’ne zam

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından ‘telsiz kullanım ücretine’ yüzde 122 zam yapıldı. Böylelikle kullanıcıların devlete ödeyeceği miktar 50,75 liradan 113,14 liraya yükseltildi.

GİRİŞ 02.01.2023 13:52 GÜNCELLEME 02.01.2023 15:17
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Yeni yılın ilk zamlarından birisi telsiz kullanım ücretlerine geldi. Türk Telekom’un sayfasında yayımlanan açıklamaya göre telsiz kullanım ücreti 1 Ocak’tan itibaren 113.14 TL üzerinden alınacak: ​​''Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan 2023 Yılı Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesi uyarınca; 2022 yılında 50,75 TL olarak uygulanan Telsiz Kullanım Ücreti, 2023 yılı için 113,14 TL olarak belirlenmiştir. Söz konusu ücret taksitlendirilerek, faturasız ve faturalı müşterilerimizden her ay tahsil edilecektir.​''

Telsiz kullanım ücreti, 'telekomünikasyon hizmeti' için devlete ödenen vergilerden birisi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararına göre her yılın başında abonelerden tahsil edilecek tutar belirleniyor.

KAYNAK: AA
Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin
YORUMLAR 27
 • Gonyalı 2 ay önce Şikayet Et
  abartma bire
  Cevapla
 • Yawhehe 2 ay önce Şikayet Et
  Araç muayene ücretlerine neden zam geliyor peki? Yarım saatlik muayene için verilen para az mıydı ki? Yazıklar olsun.
  Cevapla
 • Yawhehe 2 ay önce Şikayet Et
  Bu nasıl bir zam ya. Neden böyle bir zamma ihtiyaç duyuluyor, neden? Nerede devlet, nerede devlet? Kelebek etkisi gibi bir zam diğer zammı tetikliyor. Hükümet bu duruma bir dur de. İnsanlar yoruldu artık.
  Cevapla
 • Telsiz ne 2 ay önce Şikayet Et
  Telsiz kullanım ücretini kim icat etti! Kim buldu! nereden çıktı! Vergi cenneti ülkemizde daha neyini verecek bu vatandaş! her şey verginin dıdısının dıdısı her şeyde ek bir ödeme kalemi bu oran nedir ya şaka gibi? Neye göre belirleniyor! Kimse de itiraz etmiyor arkadaş bu STK lar ne işe yarar acaba. Saygılar.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  kaşıkla veriyorsunuz kepçeyle alıyorsunuz asgari ücret almadan çoktan buhar oldu gitti
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle