Başkan Erdoğan duyurdu: 600 çeşit üründe indirim olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, 600 çeşit ürünün en ucuz fiyata satılacağını duyurdu.

GİRİŞ 26.12.2022 21:34 GÜNCELLEME 26.12.2022 21:34
Bu Habere 150 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada vatandaşı rahatlatacak önemli kararı duyurdu.

600 ÇEŞİT ÜRÜN EN UCUZ FİYATLA SATILACAK

Başkan Erdoğan açıklamasında, ''Tarım Kredinin toplam 2 bin 170 hizmet noktasında 600 çeşit ürün (temel ihtiyaç maddeleri) en ucuz fiyatla satışa sunulacak." dedi.

Erdoğan ayrıca Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin bazı kimyevi gübre çeşitlerinde yüzde 13'e varan, karma yemde de yüzde 5'e varan indirim yapacağını açıkladı.BAŞKAN ERDOĞAN ŞU İFADELERİ KULLANDI;

Salgın sonrasını fırsat bilerek haksız kazanç peşinde koşanlarla mücadelemizi sürdüyoruz. Çiftçilerimizin temel ihtiyaçlarının başında gelen, gübre ve karma hayvan yeminde daha önce bir dizi indirimi hayata geçirmiştik. Şimdi en önemli girdi olan kimyevi gübre ve karma hayvan yemi fiyatlarında indirim yapıyor, fiyat sabitlemesine gidiyoruz.

YÜZDE 13'E VARAN İNDİRİM

İlkbahar döneminde yoğun olarak kullanılan kimyevi gübre çeşitlerinde yüzde 13'e varan indirim uygulayacak. Aynı şekilde karma yemde de yüzde 5'e varan indirim yapılacak. En az bunun kadar önemlisi gübre ve yem fiyatlarını Nisan sonuna kadar sabitliyoruz.

Gübre ve yem fiyatlarında üreticimiz lehine gerileme olursa elbette yansıtacağız. Yeni fiyat listesi artışlardan etkilenmeyecek.600 ÇEŞİT ÜRÜN EN UCUZ FİYATA SATILACAK

Tarım Kredi'nin 1520 kooperatif 400 mini kop, 250 kop bakkal olmak üzere 2 bin 170 hizmet noktasında 600 çeşit ürün en ucuz fiyatla satışa sunulacak.

Üretici tarım kredi-tüketici arasında doğrudan bir kanal kuruluyor. Kimi ürünlerin en uygun fiyatla satışa sunulabilmesi mümkün oluyor. Önümüzdeki yıllarda 3 bine çıkarmayı hedeflediğimiz tarım kredi satış noktalarındaki indirimler bugün itibariyle başlamıştır.

Ocak ayının ilk haftası 3 milyon hak sahibine 13 milyar lira yapılacak aile destek ödemelerini yılbaşından önceye çekiyoruz. Yardımlar arasında yer alan barınma desteğini, prefabrik ev yapımında 200 bin liraya, betonarme ev yapımında 300 bin liraya çıkartıyoruz.

Eve onarımları için verilen destek tutarlarını 35 bin ile 100 bin lira seviyesine çıkartıyoruz.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 150
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  tarım kredinin bimden ucuz hiçbir ürünü yok
  Cevapla
 • Serhan 2 ay önce Şikayet Et
  Mart ayında çiftçi üst gübre olarak 20*20 çinkolu gübre veya Dap gübresi atıyor. Çinkolu gübrenin tonu 12 bin lira, dap 18.600 lira. Hadi ucuz olsun diye cinkolu 3 ton gübre atsa 36 bin lira, dap atsa 56 bin lira gübre parası vermesi gerekiyor. %13 indirimle çiftçinin bu gübreyi atması mümkün değil. Doğru bir iş yapmak istiyorsak Rusya'dan bir an önce gübre ithalatının yapılıp fiyatların çinkolu gübrede 6bin seviyesine dapın da 10bin seviyesine düşürülmesi sağlanmalı. Yoksa daha çok kıtlık türküsü çığırırız. Demedi deme İbrahim.
  Cevapla
 • Mahmut 2 ay önce Şikayet Et
  Yalan dolan. Gidin markete ucuz filan değil.
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun. Allah zeval vermesin.
  Cevapla
 • Recep 2 ay önce Şikayet Et
  Bir Markette 79 olan Peynir Aynı marka aynı gramajda MİGROS'TA 124 Lira. Bir kilo Peynirde 45 Lira Fark 2 kg Zeytin yağı bir markette 254 lira MİGROS'TA 306 Lira 52 Fark bu nasıl olur. Bu Açıkça Bu Ülkeye İHANETTİR.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle