Tarım Kredi Kooperatifleri'nden 'pahalılık' iddialarına yalanlama

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi), kendi marketlerinde satışa sunulan ürünlerden fiyat karşılaştırılması yapılan ayçiçek yağı, pirinç ve çaya ilişkin mukayeselerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

GİRİŞ 08.12.2022 11:19 GÜNCELLEME 08.12.2022 17:00
Bu Habere 172 Yorum Yapılmış

Tarım Kredi'den yapılan açıklamada, her marketin farklı fiyatlarda satışa sunduğu kendine özgü, birinci ve ikinci marka ürünleri bulunduğu belirtildi.

Konuyla ilgili haberlerde Tarım Kredi Kooperatif market şubelerinin birinci marka ürünü ile diğer marketlerin ikinci marka ürünlerinin kıyaslandığına işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Tarım Kredi market şubelerimizde satışa sunulan ürünlerimizden fiyat karşılaştırılması yapılan ayçiçek yağı, pirinç ve çayda yapılan mukayeseler gerçeği yansıtmamaktadır. Günlük fiyat dalgalanmaları hariç, Tarım Kredi Kooperatif marketlerinin indirim kampanyasındaki birinci marka ürünlerimiz her zaman sektördeki diğer paydaşlarımızın birinci markasından, ikinci marka ürünlerimiz de ikinci marka ürünlerinden daha ucuzdur. Ayçiçek yağında farklı segmentteki ürünler karşılaştırılarak 'Tarım Kredi Kooperatif marketleri pahalı ürün satıyor' algısı oluşturulmak istenmektedir. Pirinçte ise Tarım Kredi Kooperatif marketlerindeki birinci kalite yerli Osmancık-Baldo pirinç ile diğer marketlerin ithal Çin ve ikinci kalite Luna pirinci mukayese edilmektedir. Çayda da Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde satılan birinci sürgün filiz çayı ile rakiplerin üçüncü sürgün harman çayı mukayese edilmektedir."

Söz konusu haberlerde Tarım Kredi Kooperatif market şubelerinde satılan ürünlerin tamamının kendiyle eş değer kalite ve menşede olmayan ürünlerle mukayese edildiğine işaret edilen açıklamada, kuruma bağlı marketlerde, 70 ana ürün grubunda yaklaşık 400 ürün çeşidinin, sektördeki diğer paydaşlardan daha uygun fiyatlarla tüketicilere sunulduğu kaydedildi.

KAYNAK: AA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 172
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Zincir marketlere kıyasla fiyatlar düşük
  Cevapla
 • AVRUPALI 1 yıl önce Şikayet Et
  Üç Harflilerden uzak Durun.Her an çarbılabilirsiniz.Destursuz girmeyin.
  Cevapla
 • Sivaslı 1 yıl önce Şikayet Et
  gidiyon bulamıyon yok diyorlar hep yok satıyor
  Cevapla
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  T.K.Kooperatifinde ucuz yag bulamiyoruz,bulduğumuz yağ da pahalı, günlük etiket değiştiriyorlar. Diğer marketlerden pahalı ürünler var. Kâr amacı olmadan satış yapılması lazım. Milletimizde aç gözlü, her aile bir adet alması gerekirken,ailede kaç kişi varsa hepsi alıyor. Komşuyu düşünen yok.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence diğer marketlerde hiç farkı yok ürünlerin fiyatları hergün değişiyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle