Son dakika haberi: Akaryakıtta yeni indirim pompaya yansıdı! İşte güncel fiyat...

Bu gece yarısından itibaren motorine gelen 66 kuruş indirim geldi. İndirimin ardından motorinin litresi İstanbul'da 22 lira 97 kuruşa, İzmir'de 23 lira 22 kuruşa, Ankara'da ise 23 lira 14 kuruşa indi.

GİRİŞ 06.12.2022 06:44 GÜNCELLEME 06.12.2022 13:10
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Petrol fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere bağlı olarak akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Akaryakıt fiyatları son 2 hafta içinde 7. kez değişti. Bu gece yarısından itibaren motorinin litresi 69 kuruş düştü.

MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLDU?

İndirimin ardından motorinin litresi İstanbul'da 22 lira 97 kuruşa, 23 lira 22 kuruşa, Ankara'da ise 23 lira 14 kuruşa indi.

FİYAT SÜREKLİ DEĞİŞİYOR

23 Kasım tarihinde benzine 1 lira 16 kuruş indirim, 24 Kasım'da benzine 55 kuruş zam, motorine 95 kuruş indirim, 25 Kasım tarihinde benzine 45 kuruş indirim, 29 Kasım tarihinde motorine 82 kuruş indirim, 30 Kasım tarihinde motorine 58 kuruş indirim, 3 Aralık tarihinde motorine 1 lira 16 kuruş zam gelmişti.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 45
 • Ramazan usta 1 yıl önce Şikayet Et
  İndirim yapmayıp hep zam yapan Botaş ve enerjisa bir zam yaptılar tam yüzde 400 ügeçgin emekliyede sana çok bile verildi diye tavır var oysa emekli35 ve 45yil çalışıp emeğinin 4te birini alabiliyor ilerde onunda yarısı kesilmezse 2008 kanunundaki gibi.
  Cevapla
 • Adalet 1 yıl önce Şikayet Et
  Benzin tabelası dondu kaldi indirim olmaz daha
  Cevapla
 • Bayram 1 yıl önce Şikayet Et
  Varil fiyarlari artınca hemen yansitiyorlar. Yani zammı hemen yapıyorlar. Düşünce sürüncemede de neden kalıyorlar. Petrol varil fiyatları Düşünce neden fiyatlar düşmüyor. El insaf.
  Cevapla
 • İmam43 1 yıl önce Şikayet Et
  İzmir büyük şehir belediye başkanı tunç soyer,mazota zam geldiği an her ay güncellemeye gidiyordu.29 tl den 22 kusur tl ye indi akaryakıt, tunç bey niye güncelleme yapmıyorsunuz,indirimleri niye görmezden geliyorsunuz.Sizin mezarda yatacak yeriniz yok bunu böyle biliniz.
  Cevapla
 • Şahinbey 1 yıl önce Şikayet Et
  29 liralardan 22 ye düşmüş hiç indirim yapan gördünüzmü duydunuzmu yapmaz vicdansız kapitalistler
  Cevapla
 • Kartal 1 yıl önce Şikayet Et
  Nedense indirimler hep az oluyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle