Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Twitter'dan yaptığı paylaşımda, 'Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bizler, ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız.' ifadelerini kullandı.

Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri
Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri
GİRİŞ 04.12.2022 16:50 GÜNCELLEME 04.12.2022 17:03
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, ''Bizler, ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız. Ülkemiz, yüksek faizle sıcak para peşinde koşarak değil, üreterek, istihdam oluşturarak ve ihracat yaparak zenginleşecektir'' dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldığı bir dizi paylaşım yaptı. Nebati, açıklamasında şunları kaydetti: ''Bizler, ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız. İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar, makyajlı sunumların perde arkasında yüksek faiz politikaları vaat ediyor. Milletimizin defalarca yaşadığı bu senaryoya artık karnı tok. Son 20 yılda mega altyapı yatırımlarını büyük oranda tamamlayan ülkemiz, yüksek faizle sıcak para peşinde koşarak değil, üreterek, istihdam oluşturarak ve ihracat yaparak zenginleşecektir.''

Sayın @kilicdarogluk,

''Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam ve daha fazla üretime yönelen tüm epistemolojik (bilgi kuramı ile ilgili) kopuşlar bizimdir'' diyen Nebati, ''Öte yandan sizin de mevcut epistemolojinizden bir kopuş yaşayarak milli menfaatlerimizle bir an evvel barışmanız gerektiği gün gibi ortadadır'' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun vizyon adı altında ithal masallarla insanları uyuttuğunu belirten Nebati, ''12 çeyrekten bu yana makine ve teçhizat yatırımlarındaki kesintisiz artış sürüyor. İstihdam 31 milyon kişiyle tarihi yüksek seviyesine ulaştı. Sanayinin milli gelir içerisindeki payı artıyor. İhracat ülke tarihimizde ilk kez 250 milyar doların üzerine çıktı'' dedi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin
YORUMLAR 46
 • Abdulbaki 2 ay önce Şikayet Et
  Kemal Derviş gibi ithal deniyor Kemal Derviş beyi sevmem görüşleri bana zıt ama kendisi Türktür, bunun yanında Kemal Derviş ekonomiyi perişan etmedi zaten üçlü koalisyon döneminde perişan olan ekonomiyi rayına koymak için sözümona getirildi Kemal Beye büyük dedesinden dolayı hürmet ederim kendisi Halil Hamid Paşanın torunudur kimdir Hamid paşa kendisi hilafet ve osmanlıyı savunduğu için hilafet ve osmanlı düşmanları tarafından sürgün edilen idam edilen birisidir buna hürmeten bu noktada böyle davranmamak lazım Derviş ile Rifkin bir değildir olamaz buna ihtimam göstermek lazım gelir bu kadar büyük ihaneti bu millet görmedi
  Cevapla
 • İsmet 2 ay önce Şikayet Et
  Eyt
  Cevapla
 • Osman 2 ay önce Şikayet Et
  EYT mağdurları müjde bekliyor.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  kemal kendini sattığı gibi memleketide abd ye satmak istiyor
  Cevapla
 • Alaskamkuzey 2 ay önce Şikayet Et
  işgal başladı yakında kapitülasyonlar ortaya çıkar. Allah büyüktür.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle